Foto: Wikimedia Commons

Pisaliśmy na naszym portalu o akcji „Świątecznych zakupów nie robię w Empiku”. Dwa tygodnie temu strona miała już ponad 30 000 polubień. Dziś, strony już nie znajdziemy bowiem Facebook ją zablokował.

Autorzy protestu poprzez nawoływanie do bojkotu, chcieli zaprotestować przeciw utożsamianiu świąt Bożego Narodzenia z satanistą Nergalem i aborterką Czubaszek. Oprócz facebookowej inicjatywy, zbierano również podpisy pod petycją na stronie www.citizengo.org. Taka popularność akcji, nie spodobała się władzom sieci, które w swoim oświadczeniu skrytykowały administratora strony, zarzucając mu m.in  brak nastawienia na dialog i dyskusję – kasowanie przeciwstawnych opinii, oraz blokowanie ich autorów.

W tym samym oświadczeniu Empiku mogliśmy przeczytać: Nie możemy się zgodzić na wprowadzanie cenzury – bo tego de facto domagają się od nas uczestnicy bojkotu. Usunięcie z kampanii dwóch osób, które nie odpowiadają ich światopoglądowi byłoby de facto taką właśnie cenzurą.

Nie zgadzają się na cenzurę, ale doprowadzili do cenzury niewygodnej strony. Bo oto, po zgłoszeniu sprawy do administracji facebooka ten zablokował stronę i doprowadził do tego, że jest niewidoczna dla użytkowników w Polsce.