Dziś z samego rana Administrator „Gardzę Lewactwem” otrzymał komunikat, że jego strona została zablokowana. Wcześniej tą samą wiadomość otrzymali administratorzy środowisk kibicowskich „Stadionowi Oprawcy” oraz satyrycznej strony „pitu pitu”. Taki sam los spotkał „Ruch Odparcia Palikota” gromadzącą przeciwników Janusza Palikota.

„Gardzę Lewactwem” zostało zablokowane ponieważ jak twierdzą administratorzy Facebooka materiały zamieszczane na stronie przedstawiały nagość, pornografię lub nagabywanie seksualne. Jako, że śledziliśmy ten profil nigdy nie natknęliśmy się na takowe materiały, natomiast były tam zamieszczane tylko i wyłącznie posty związane z bieżącą polityką. Twórca tego profilu odwołał się od decyzji, przed nadaniem bana posiadał 8 tysięcy fanów.

Podobnie było z profilem „pitu pitu” który posiadał ponad 20 tys. fanów. Tutaj powodem nadania bana był ten sam co w przypadku „Gardzę Lewactwem”. Administratorzy postanowili wznowić działanie i założyli profil o nazwie „pitu pitu 2.0” jednak i on po kilku dniach został zbanowany trwale, mimo że posty udostępniane w żaden sposób nie łamały regulaminu. Po kolejnej blokadzie powstało multum fałszywych profili, twórcy udostępnili komunikat na Twitterze o następującej treści:

„Stadionowi Oprawcy” po otrzymanej blokadzie postanowili zorganizować protest aby ich strona została przywrócona, jak czytamy na stronie protestu:

„Na co dzień jestem administratorem prężnie rozwijającego się fan page „Stadionowi Oprawcy”. Niestety w dniu dzisiejszym NASZA strona została usunięta przez administrację facebooka. Chciałbym tutaj zaznaczyć, że fanpage był stroną stworzoną pod jeden z największych serwisów kibicowskich w Polsce, a liczba fanów przekraczała do tej pory 60 tysięcy! Niestety strona ni stąd ni zowąd została dziś zablokowana i tak naprawdę do tej pory nieznane mi są powody takiej decyzji. Prosimy więc o jak najszybsze wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i proszę o ewentualną możliwość złożenia wyjaśnień! Tym samym proszę o przywrócenie strony do sieci, gdyż zainteresowanie nią wśród środowisk kibiców jest ogromne!”
Jedyny komunikat, który się wyświetlił:

W „Ruchu Odparcia Palikota” Tutaj gromadzili się przeciwnicy Pana Janusza Palikota. Materiały na stronie głównie były w formie newsów z portali informacyjnych, czy też satyryczne obrazki, jednak Administratorzy portalu społecznościowego Facebook i tutaj znaleźli złą postawę nie godną młodego i wykształconego człowieka nadając blokadę, strona posiadała 10tys fanów.

Linki do reaktywowanych stron przedstawiamy poniżej:
Stadionowi Oprawcy
Gardzę Lewactwem
pitu pitu