Dzień po tym, jak Unia Europejska ogłosiła wprowadzenie nowych zasad wypowiedzi on-line we współpracy z czterema głównymi firmami mediów społecznościowych, Facebook skasował konto Ingrid Carlqvist, szwedzkiej krytyk islamu pracującej dla Gatestone Institute.

Powodem mógł być film wideo, który wrzuciła do sieci. Omawiała w nim wcześniejszy raport dotyczący wzrostu liczby gwałtów w Szwecji w powiązaniu z narastającą imigracją. W ciągu dwóch dni film został obejrzany przez 80 tysięcy użytkowników, co prawdopodobnie zwróciło uwagę cenzorów z Facebooka.

We wtorek Unia Europejska zapowiedziała, że wspólnie z partnerami technologicznymi Facebook, Youtube, Twitter i Microsoft będzie zwalczać „nielegalną mowę nienawiści” na stronach internetowych. Przeciwnicy uważają, że definicje „mowy nienawiści” są tak nieprecyzyjne, że mogą oznaczać wszystko, co jest politycznie niepoprawne wg standardów brukselskich salonów, włączając w to krytykę islamu i migracji.

Sama UE przyznaje, że chce ocenzurować „wszelkie zachowanie podżegające do przemocy lub nienawiści skierowane przeciwko grupie osób czy członkowi takiej grupy zdefiniowanemu poprzez rasę, kolor, religię, pochodzenie czy przynależność narodową lub etniczną”.

To nie pierwsza działalność „społecznościowych cenzorów”. W roku 2013 inny współpracownik Gatestone Institute Khaled Abu Toameh został zawieszony na Facebooku, za artykuł o korupcji w rządzie Autonomii Palestyńskiej.

źródło: Euroislam.pl/DK

5 KOMENTARZE

  1. A wgl chciałem poprosić o naprawę błędu Captcha – jak próbuję wysłać dłuższy komentarz, to mi wyświetla, że skończył się limit czasu i go usuwa.

  2. Trzeba zapamiętać te firmy – Facebook, Youtube, Twitter i Microsoft – i unikać jak diabeł święconej wody. Czas najwyższy zacząć uczyć dzieci Linuxa.

  3. Jeśli tak będzie wyglądać wolność słowa w internecie to po co mi taki internet ?! Telewizora już nie oglądam. Czy ja muszę być zakładnikiem tych ścierwomendiów ? Nie muszę… nikt nie musi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here