Fotowoltaika to nowoczesne rozwiązanie stawiające czoła ciągle rosnącym opłatom za energię elektryczną. Umożliwia zwiększenie niezależności od zewnętrzny źródeł zasilania oraz zmianę swojego domu w budynek przyjazny środowisku. Czy jednak powinna być ona połączona z jakimś innym ekologicznym systemem? Okazuje się, że może, a wręcz powinna!

Fotowoltaika plus

Same panele fotowoltaiczne to nie jedyne rozwiązanie, jakie można wprowadzić do nowoczesnego budynku. Istnieje możliwość rozbudowy działających systemów o magazyny energii czy pompy ciepła.

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, promujących swoje usługi i towary. Intuicja podpowiada, aby wybrać sprawdzonego dostawcę z wieloletnim doświadczeniem oraz wyróżnionego w konkursach konsumenckich. Takimi osiągnięciami może pochwalić się firma E.ON Sp. z o.o. Z ich ofertą można zapoznać się na poniższej stronie: https://eonfoton.pl/dla-domu/fotowoltaika.

Zaawansowane systemy fotowoltaiczne składają się z wielu elementów dodatkowych. Jednym z nich są pompy ciepła.

Pompy ciepła – ekologia i oszczędność

Pompy ciepła to nowoczesne rozwiązania zapewniające chłodzenie latem, a ogrzewanie domu zimą. Generują one niższe opłaty dla domu oraz umożliwiają uniezależnienie się od cen gazu czy węgla.

Pompa ciepła wykorzystuje energię nagromadzoną w powietrzu. Dzięki czynnikowi chłodniczemu oraz sprężeniu wytwarza ciepło użytkowe. Najważniejsze elementy to: sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny, parownik oraz czynnik chłodzący. Ten ostatni to ciecz krążąca w układzie w niskiej temperaturze. Na zewnątrz budynku, pobiera ona ciepło. W efekcie tego, w układzie dochodzi do zwiększenia ciśnienia i temperatury. Czynnik sprężający zamienia je w gaz, który oddaje swoje ciepło w skraplaczu. Następnie w zaworze rozprężnym następuje spadek ciśnienia, a cały proces zaczyna się na nowo.

Więcej informacji oraz oferta są dostępne na stronie firmy E.ON pod poniższym linkiem: https://eonfoton.pl/dla-domu/pompa-ciepla.

Najważniejsze cechy tego rozwiązania to:

  •       energooszczędne rozwiązania A++ oraz A+++,
  •       praca w niemal każdej temperaturze — od -25 oC do 43 oC,
  •       niewyczerpywalne źródło energii,
  •       możliwość otrzymania dotacji na instalację,
  •       szybka instalacja.

Jak widać, pompy ciepła to nowoczesne rozwiązanie, warte rozważenia w każdym domu.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.