Papież Franciszek stwierdził, że Bóg w Biblii prosi o to, by pomagać migrantom i cudzoziemcom. „W migrantach obecny jest Jezus, często cierpiący, odrzucony i upokorzony” – mówił papież podczas obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy – czytamy na ndie.pl.

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek przypomniał, że w tym roku Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest pod hasłem: „Nieletni migranci, bezbronni i pozbawieni głosu”.

„Ci nasi mali bracia, zwłaszcza jeśli są pozbawieni opieki, są wystawieni na wiele niebezpieczeństw. Konieczne jest podjęcie wszelkich możliwych kroków, by zagwarantować nieletnim migrantom ochronę i obronę, a także ich integrację” – powiedział papież.

Na placu Świętego Piotra pozdrowił przedstawicieli rożnych wspólnot etnicznych, zwracając się do nich: „Drodzy przyjaciele, życzę wam, abyście żyli spokojnie w miejscach, gdzie was przyjęto, szanując prawa oraz tradycje i jednocześnie strzegąc wartości waszych kultur pochodzenia”.

„Spotkanie różnych kultur zawsze wzbogaca wszystkich” – dodał papież, który podziękował za działalność prowadzoną przez biuro Migrantes działające przy diecezji rzymskiej oraz wszystkim, którzy „pracują z migrantami, by ich przyjąć, towarzyszyć im w trudnościach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.