W najnowszym wywiadzie papież Franciszek stwierdził, że obawia się, iż istnieją “bardzo niebezpieczne sojusze między mocarstwami, które mają zniekształcony pogląd na świat”, w tym między Stanami Zjednoczonymi a Rosją.

Franciszek z obawą wypowiedział się na temat szczytu G20, który skupia przywódców 20 największych gospodarek świata, a także ministrów finansów i prezesów banków centralnych. “Obawiam się, że istnieją bardzo niebezpieczne sojusze między mocarstwami, które mają zniekształcone spojrzenie na świat: Ameryka i Rosja, Chiny i Korea Północna, Putin i Assad w wojnie w Syrii” – podkreślił  papież.

Powiedział on, że jego największym zaniepokojeniem jest “niebezpieczeństwo dla imigracji”. “Głównym problemem dzisiejszego świata – niestety rosnącym – jest sytuacja osób ubogich, słabych i wykluczonych, w tym imigrantów” – usłyszeliśmy.

“Z drugiej strony są kraje, w których większość ubogich nie pochodzi z migracji, lecz z klęsk żywiołowych. Inni mają niewielu biednych i miejsca pracy, ale obawiają się inwazji imigrantów” – stwierdził papież i dodał: “Dlatego G20 martwi mnie: przede wszystkim wpływa na imigrantów z krajów na całym świecie i wpływa na nich jeszcze bardziej w miarę upływu czasu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.