foto: pixabay.com

W Paryskim Centrum Nauki i Przemysłu otwarto wystawę „Zizi sexuel”, która skierowana jest do dzieci w wieku 9 – 14 lat. “Zizi” to po francusku męskie przyrodzenie co patrząc na “eksponaty” okazało się bardzo adekwatną nazwą dla wystawy.

Wśród eksponatów znajdują się m.in głowy obrazujące pocałunek francuski, manekin u którego po naciśnięciu pedała można wywołać erekcję czy manekin u którego naciśnięciem guzika można wywołać wytrysk. Zwiedzający mogą również nauczyć się różnych technik masturbacji. W muzeum znajdują się również łóżka dla dzieci, nad którymi znajdują się ekrany z wyświetlanymi igraszkami dorosłych. Jest również sala, w której dzieci wysłuchają wykładu o homoseksualizmie i masturbacji. Dorośli nie mają wstępu do tej sali.

Oficjalnie, celem wystawy ma być edukacja seksualna dzieci, edukacja na temat okresu dojrzewania, antykoncepcji czy chorób wenerycznych. Wystawę współfinansuje francuskie Ministerstwo Edukacji a szkoły masowo wysyłają tam swoich uczniów. Stowarzyszenie Rodziców “SOS Edukacja” już zebrało 40 000 podpisów pod petycją o zamknięcie wystawy.

Rzecznik organizacji stwierdził: “Pokazywanie 9-letniemu dziecku penisa z wytryskiem nie jest właściwym sposobem, by uczyć go o miłości. Bo to z miłością niewiele ma wspólnego. Wystawa nie tylko wikła dzieci w praktyki nie mające nic wspólnego z ich własnym doświadczeniem, ale ponadto, sugeruje, że rodzice nie mają nic do powiedzenia, poprzez odcinanie dzieci od referencji rodzinnych, które są podstawą ich strukturyzacji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.