FrancjaRaper z Algierii, który w swojej najnowszej płycie zatytułowanej “P…dol Francję” obraża rdzennych Francuzów i szydzi z symboli narodowych został uniewinniony przez Sąd w Paryżu, który uzasadnia, że takie wypowiedzi pod adresem “białych rdzennych Francuzów” nie są rasizmem..,

Znaczna część publicystów we Francji uważa, że wymiar sprawiedliwości reaguje w inny sposób w przypadku agresywnych tekstów skierowanych przeciwko Francuzom o białym kolorze skóry, niż w przypadku obrażania i poniżania osób ciemnoskórych.

W piosence “P…dol Francję”, która pochodzi z płyty pod tym samym tytułem, raper z Algierii Saidou śpiewa m.in., że chce “się podcierać” takimi “obrzydliwymi” symbolami francuskiego państwa jak flaga, hymn narodowy “za dwa grosze” czy Marianna – czyli personifikacja Francuskiej Republiki. Zaleca “rdzennym Galom” (“Galowie” to termin używany w slangu mieszkańców imigranckich gett wobec “białych Francuzów”), by “zamknęli mordy”.

Sędziowie orzekli, że “biali rdzenni Francuzi nie stanowią rasy”.  Zostałby skazany za rasizm, gdyby obrażał wszystkich białych ludzi.

Stowarzyszenie na rzecz Poszanowania Chrześcijańskiej Tożsamości Francji, protestuje przeciwko temu werdyktowi, uważają, że jeśli piosenki tego typu np. o “rdzennych algierskich Arabach” śpiewałby francuski piosenkarz o białym kolorze skóry, to prawdopodobnie już dawno siedziałby za kratkami.

źródło: rmf24.pl

7 KOMENTARZE

 1. Ten raper nie jest Arabem, tylko jest czarny. poza tym rdzenni Algierczycy to Berberzy a nie Arabowie. a te stoważyszenie na rzecz poszanowanie Chrześcijańskiej tożsamości Francji jest antysemickie. Jezus Chrystus zatem też nie był taki biały. więc niech odejdą od Chrześcijaństwa. a tak w ogóle to Francuzi nie lubią Polaków.

  0

  0
 2. A qrva kozojeby stanowia jakas rase??? Sa tam i arabusy i czarni i biali odszczepiency i azjaci. A sami kozojeby i ich lewaccy poplecznicy nazwaja kazdego, kto krytykuje ta faszystowska sekte, rasitami do woli. To jest qrva ich mac lewacka rownosc i tolerancja! Wrrrrr!

  0

  0
 3. Niedouczone niedojdy wciąż nie znają definicji rasizmu. Mniejszość w danej grupie nie może być “rasistowska” względem większości, ponieważ rasizm wiąże się z opresją systemową (czyli np. władza/sądownictwo/policja przyczyniają się do prześladowania pewnej grupy społecznej ze względu na jej przynależność rasową). Koleś powinien zapłacić jakąś karę/odpracować społecznie za szerzenie nienawiści, znieważenie/zniesławienie (chociaż nie wiem czy coś takiego w kontekście państwa istnieje), wpychanie do tego kwestii rasizmu jest nieuzasadnione, a wsadzanie za kratki mocno przesadzone.

  0

  3
  • rasizmem jest deprecjacja grupy ludzi ze względu na ich przynależność rasową/etniczną – tak więc powyższy przypadek jest rasizmem.
   a ty jesteś idiotą, jeśli powielasz banialuki serwowane przez organizacje typu S.O.S Racisme

   1

   0
  • Zosk, ty naprawde niezly leming jestes. Kozojeby dlatego tak sie panosza bo sie im poblaza. Moga qrva robic co chca. We Francji mniejszosc rzadzi wiekszoscia. Jakby bialy Francuz zaspiewal, ze chce sie podetrzec flaga narodowa to pewnie drogo by za to zaplacil. Uniewinnienie kozojeba to jest sygnal dla innych kozojebow i zacheta do kasania reki, ktora ich karmi. P!€rd0£ona zaraza

   0

   0
 4. Wyzwiesz, pobijesz, zetniesz glowy bialym ludziom – zaden rasizm. Nikt nie odbierze tego jako nienawisc rasowa, w gazetach nazwa cie tak zeby nie pokazywac skad pochodzisz. Zaczniesz brobic swojej racji, poklocisz sie, spojrzysz sie krzywo na murzyna – PLON W PIEKLE JE**NY RASISTO!!! heh, Ameryki to oni nie odkryli.

  2

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.