Pamiętacie Państwo niedawne słowa Ministra Sienkiewicza o „przymusowej socjalizacji kibiców” czy o „monopolu państwa na przemoc” ? Dziś już coraz wyraźniej wszystkie działania rządu układają się w jedną całość.

Dziennik Gazeta Prawna a za nią portal wpolityce.pl informują, że nieformalnym koordynatorem służb podległych MSW czyli policji czy BOR będzie… Mirosław Hakiel, a więc były funkcjonariusz komunistycznej bezpieki. Do jego obowiązków należały będą również właśnie „kontakty” z kibicami.

Swoją karierę Hakiel rozpoczynał w pionie polityczno – wychowawczym komunistycznej bezpieki. Według IPN pion ten odpowiadał za „planowanie bezpośrednie wykonywanie i kontolę wśród funkcjonariuszy SB i MO, członków ich rodzin oraz koordynowanie pracy ideowo – wychowawczej, wspólnie z organizacjami partyjnymi”. 

Jak podsumowała jedna z gazet: „Dawniej pułkownik Hakiel stał na straży morale SB i MO, dziś będzie zajmował się nastrojami wśród kibiców. Będzie również pracował nad metodami walki z przestępczością stadionową”.

To ciekawe prawda ? Osoba z taką przeszłością na oficjalnym ministerialnym stanowisku nadzorować będzie pracę służb i walczyć z kibicami ? Ciekaw jestem nowatorskich metod opracowanych przez pana Hakiela. Lanie pałą ? Zrywanie paznokci ? Miażdżenie genitalii szufladą ? Podtapianie ? A co jeśli np. policja w czasie meczu złapie mężczyznę który tylko usiadł na innym krzesełku tak jak to miało miejsce choćby w Kielcach ? To też wielki bandyta którego trzeba przykładnie skatować ? Jeśli dodamy do tego jeszcze słowa o „monopolu na przemoc” to wszystko ukłąda się w mroczną całość. A może pan Hakiel będzie tymi samymi metodami z przeszłości walczył z niepokornymi ? Zbliża się seria protestów antyrządowych i marszów patriotycznych. Czy to przypadek, że taka nominacja ma miejsce akurat teraz ? W takim momencie.

To co dzieje się wokół nas, robi się coraz mniej śmieszne. Na naszych oczach wracamy do PRL, z którego tak naprawdę nigdy do końca przez kilku sprzedawczyków nie wyszliśmy. Na jak długo obywatelom starczy jeszcze cierpliwości do tego co robi z nami czerwona banda ?

na podstawie: wpolityce.pl oraz niezalezna.pl