Jak informuje „Puls Biznesu”, kontrolowana przez rosyjskich oligarchów spółka Gazprom – Media, szykuje się do wejścia na polski rynek. Od pewnego czasu, w tajemnicy negocjuje zawarcie ważnej transakcji.

Rosyjski koncern planuje wejść na rynek polskich mediów, a pierwszym krokiem ma być przejęcie jednego z brokerów reklamowych z rynku internetowego i telewizyjnego – Atmedia. Jeszcze niedawno, obiekt zainteresowania Gazpromu był liderem na rynku pośrednictwa sprzedaży czasu reklam dla stacji tematycznych. Puls Biznesu pisze, że przez spółkę Atmedia przepływały sumy rzędu nawet 100 milionów złotych. Żyła złota dobiegła końca w chwili, gdy na rynek weszły spółki Polsatu czy TVN. Wtedy amerykańscy właściciele postanowili wystawić broker reklamowy na sprzedaż.

„PB” twierdzi, że zakup Atmedia ma być dla Rosjan początkiem medialnej ekspansji nad Wisłą i posłużyć na lata jako przyczółek inwestycyjny w Europie Środkowo – Wschodniej. Mówi się, że jedną z okazji na jaką Gazprom ostrzy sobie zęby jest… TVN.