Prezes Komitetu Pamięci i Ochrony Pomnika Poległych Stoczniowców w Grudniu 1970 r. w Gdańsku złożył wniosek do prezydenta, szefowej rządu oraz Sejmu RP o zmianę nazwy lotniska im. Lecha Wałęsy.

„W imię prawdy, którą winniśmy rodakom, w imię historii wolnej Polski wnosimy o zmianę nazwy lotniska” – napisał w swoim wniosku Bogusław K. Gołąb, prezes Komitetu Pamięci i Ochrony Pomnika Poległych Stoczniowców w Grudniu 1970 r. w Gdańsku.

„Zarząd Komitetu, którego skład tworzą byli więźniowie polityczni i osoby represjonowane za walkę o wolność Polski, na posiedzeniu we wrześniu 2016 r. przyjął wniosek o wymazanie z nazwy lotniska imienia Lecha Wałęsy. Ten wniosek w sprawozdaniu Zarządu został przedłożony na Walnym Zebraniu Komitetu w Sali BHP Stoczni Gdańskiej i uzyskał akceptację. Wnosimy do Prezydenta, Parlamentu i Rządu RP o podjęcie działań dla realizacji niniejszego wniosku” – można przeczytać w piśmie Komitetu Pamięci i Ochrony Pomnika Poległych Stoczniowców w Grudniu 1970 r. w Gdańsku skierowanym do najważniejszych osób w państwie.

W uzasadnieniu wniosku prezes Gołąb napisał, że „Lech Wałęsa od wielu lat boryka się z problemem swojej wiarygodności oraz prawdy wobec stawianych publicznie zarzutów płatnej zdrady kolegów stoczniowców oraz współpracy z komunistycznymi służbami represji. (…) Grafolodzy Instytutu Ekspertyz Sądowych im. J. Sehna publicznie ukazują oryginalne dokumenty donosów i potwierdzenia poboru zapłaty, a Wałęsa pomawia o spreparowanie tychże, wręcz o kłamstwo. Tym samym wprowadza zamęt, który służy jedynie jemu i tylko jemu”.

4 KOMENTARZE

 1. Ta polska moda na nazywanie wszystkiego (z reguły pochopnie..) i potem zwalanie pomników, przemianowywanie i inne cyrki, już mnie brzydzą…
  Ciekawe, czy za jakiś czas tak samo zlikwiduje się te ponazywane BATROSZEWSKIM placyki i inne psie skwerki, bo paru żydokomuchom się podobało honorować tego wrednego, antypolskiego sprzedawczyka i kłamcę, mającego na sumieniu (nikt tego już nie udowodni..) wydanie w Oświęcimiu na śmierć grupy AKowskich oficerów, za co tego dziadygę Niemcy (a nie żadni tam “naziści”..) wypuścili na wolność, co było rzeczą raczej kuriozalną…
  A gdańskie lotnisko – niech pozostanie “imienia Wałęsy”, jako SZYDERSTWO może… 🙂
  Razem z Gdańskiem i jego kuriozalną Władzuchną, a szczególnie – z bandą komuchowatych przebierańców w togach sędziowskich i prokuratorskich 🙂 ..
  Dopóki się Anna Walentynowicz przewraca w grobie, nawet tym symbolicznym, bo czort jeden wie, gdzie się znajduje jej prawdziwe ciało 🙂 …
  Na sam widok tego bolkowatego, czerwonego na pysku spaślaka, już dostaję wymiotów…
  Tfu !!!..

  12

  1
   • Ciekawe, co za odmóżdżony Kastrat Pawłowa dał “Minus” 😉 …
    Pewnie na dźwięk słowa “Piłsudski” 😀 ..
    Proponuję Bezmózgowcowi – POCZYTAĆ trochę źródeł, na temat towarzysza “Ziuk”-a :). I jego roli w bitwie warszawskiej, czy Powstań Śląskich 🙂 …
    A takowoż – na temat agenta – Tadeusza Kościuszki ongiś, który i tak nie zdołał tego i owego, z powodu trywialnego ZAPICIA się ew przeddzień i w nocy 😀 ..
    Mamy takich utytułowanych zdrajców i agentów mrowie 🙂
    Hugo Kołłątaj na przykład 🙂 ..
    Stasiu August-Poniatowski 🙂 …
    No dobra – kto chętny – Internet stoi otworem 🙂 ..
    A nawet Judapedia, czy Wujek Googel 🙂

    2

    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.