Foto: pl.wikipedia.org
Foto: pl.wikipedia.org

Słynna amerykańska publicystka, która pisała niedawno o antysemityzmie panującym w Europie, zaczęła ostrzegać również przed polskimi ”antysemitami”, którzy pracują w Muzeum Auschwitz-Birkenau. Pamela Geller nazwała Polaków potomkami nazistów!

Pamela Geller analizowała prożydowskie manifestacje, które miały miejsce we Francji. Zaczęła wtedy ostrzegać przed europejskim antysemityzmem. Według niej holokaust był projektem całej Europy i realizowali go francuscy oraz polscy (!) naziści. Geller napisała o Polakach jako potomkach ”nazistowskich oprawców”.

Dziennikarka, która pracowała w przeszłości dla ”New York Daily News” oraz dla ”The New York Observer” skomentowała incydent, do jakiego doszło na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Przedstawiciele muzeum powiedzieli, że grupa Żydów zablokowała przejście do dawnego krematorium, w którym spalano ich przodków, co z kolei stanowiło problem dla zwiedzających. Członkowie tej grupy śpiewali na cały głos i nie zwracali najmniejszej uwagi na polecenia ochrony i pracowników muzeum. Po tym jak kierownik grupy – rabin Rafi Ostroff nie pokazał swoich dokumentów wezwano policję, która przeszukała rabina. Wbrew zapewnieniom Rafiego, ten dokumenty posiadał przy sobie. Członkowie grupy dostali mandat za zakłócanie porządku.

Pamela Geller ma jednak inną wersję. Według niej zatrzymano grupę Żydów, ponieważ śpiewali tę samą pieśń, którą śpiewali przed śmiercią ich przodkowie. Jednak to nieprawda. Pieśń, którą grupa wykonywała, to popularna pieśń grup poznających dawny niemiecki kompleks obozowy.

Ta chwila w życiu żydów powinna być otaczana szacunkiem przez potomków nazistowskich oprawców. Zamiast tego, pobożni żydzi są aresztowani. To ohydne. Dumni żydzi nie są już bezpieczni w Auschwitz” – stwierdziła Geller.

Kolejnym zarzutem, jaki Pamela Geller kieruje jest to, że wedlug niej rabin został aresztowany przez Polaków, czyli „potomków nazistowskich oprawców”. Tutaj trzeba dodać, że do żadnego aresztowania nie doszło, a Rafii Ostroff został jedynie ukarany mandatem.

Na podstawie: pch24.pl