Pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania podjął decyzję o wycofaniu patronatu nad publikacjami, które stygmatyzują katolików.

Wojciech Kaczmarczyk, którego pięć miesięcy temu powołano na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw równego traktowania, nie poszedł w ślady swoich poprzedniczek i nie zaleca korzystania z podręcznika antydyskryminacyjnego autorstwa Kampanii Przeciw Homofobii.

Zdaniem pełnomocnika treści zawarte w podręczniku są nieobiektywne. Tendencyjność publikacji ujawnia się m.in. w uznawaniu szkolnych spotkań opłatkowych za przejaw dyskryminacji.

Minister Kaczmarczyk mówi jasno, że walka z tradycjami i zwyczajami naszej kultury nie ma nic wspólnego z kwestią równego traktowania.

1 KOMENTARZ

  1. W KOŃCU! Już myślałem, ze nie doczekamy się w tej sprawie jednoznacznej postawy rządu. Brać się za wszelkiego rodzaju dewiacje propagowane publicznie. Chce sobie ktoś takiego coś uprawiać to w zaciszu własnego domu. Bądź sobie mężczyzną w ciele kobiety czy kobietą w ciele mężczyzny u siebie w głowie czy w swoich „czterech kątach”. Bycie tolerancyjnym nie oznacza zgody na propagowanie wszystkich zboczeń czy publiczne nazywanie ich „normalnością”.

    Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.