foto: tvn

Magda Gessler to restauratorka, znana głównie dzięki programowi TVN-u „Kuchenne rewolucje”. W jednym z ostatnich odcinków wystąpiła w kurtce, na której widniał symbol komunizmu.

W jednym z ostatnich odcinków wspomnianego programu, bohaterka wystąpiła w kurtce ozdobionej symbolami jednoznacznie kojarzącymi się z komunistyczną ideologią: sierpem i młotem.

Ponieważ zgodnie zapisem konstytucji, “kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – Magda Gessler może mieć poważne kłopoty.

Pytana o sprawę restauratorka zapewnia, że nie zauważyła, co znajduje się na kurtce, którą założyła w pośpiechu. „Jestem przedstawicielką świata kulinarnego, więc proszę mnie nie prowokować pytaniami na tematy polityczne i kurtki, którą założyłam podczas odcinka” – odpowiedziała Gessler.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.