Flickr.com / CC 2.0
Flickr.com / CC 2.0

Senat odrzucił poprawkę PiS o opłatach abonamentowych, która zakładała zwolnienie z opłat dla ludzi często wykluczonych – tym samym inwalidzi, osoby głuche i niewidome są zobligowane do uregulowania opłaty radiowo-telewizyjnej by żyło się lepiej.

800 tys. emerytów, inwalidów, osoby głuche i niewidome mają prawo do niepłacenia abonamentu RTV, jednak nadal ściga je Poczta Polska ściągająca należności.

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości chcieli zwolnić z opłat 800 tys. osób, dlatego w nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych proponowali anulowanie długów, a tym, którzy wnieśli już opłatę, zwrot pieniędzy.

Senatorowie z PO odrzucili jednak propozycje PiS i zajeli się własnym projektem – informuje „Rzeczpospolita”. To niestety oznacza, że osoby często wykluczone nadal będą ścigane przez Pocztę i zmuszane do regulowania należności, których nie musieliby uiszczać.

na podstawie: Fakt / Rzeczpospolita

1 KOMENTARZ

  1. To po jaki hooy sa slepi i glusi. Powinni isc z duchem lewactwa-robactwa i widziec i slyszec. Co za poyebani ludzie nami rzadza…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.