Utwór z najnowszego albumu Braci Golców, który zdeklasował inne piosenki w Opolu, i tak nie trafił do głównych rozgłośni radiowych. Dlaczego? Bo zawiera słowa „kocham ten kraj, wierzę w ten kraj” – to nie mieści się w “konwencji”

Bracia Golcowie świętują 15-lecie swojej działalności – z tej okazji w zeszłym roku w październiku został wydany album „The best of Golec uOrkiestra”. Znalazła się na nim między innymi piosenka „Młody maj”, która zdeklasowała inne piosenki podczas 50. festiwalu opolskiego w konkursie SuperPremiery, zdobywając trzy główne nagrody. Niestety, nawet to nie pomogło, aby piosenka znalazła się na antenie maistreamowych rozgłośni – opowiada Łukasz Golec

Powiedziano nam, że się nie mieści w konwencji… Faktycznie, to niepopularne: „kocham ten kraj, wierzę w ten kraj”… – dodaje.

Promując Polskę, promujemy siebie. Widzę, że Polacy mają względem zagranicy jakiś ogromny kompleks. Sporo jeździmy po świecie z koncertami i tam popularność polskiej kultury jest tak duża, że naprawdę nie mamy czego się wstydzić. W Essen na koncert, na którym byliśmy jedną z gwiazd, przyszło osiem tysięcy ludzi! Dlaczego przyjechali na nasz występ? Bo gramy to co polskie.

— mówi Łukasz Golec.

Ludzie powinni uświadomili sobie, jak mało jest w radiu polskiej muzyki. Jedno jest pewne – nie warto słuchać stacji, w których „konwencji” nie mieści się patriotyzm.

Źródło: polskatime.pl / wpolityce.pl

3 KOMENTARZE

  1. Lubię to bo Polskie,a puszczać nie chcą bo Golcowie chcą za dużo tantiemów i proszę nie manipulować,dzisiaj każde słowo kosztuje>>>.

    • tia, trzeba być żydem albo frajerem. żydem aby dla siebie zabrać jak najwięcej, a frajerem aby zrobić lwią robotę, a dostać chuja za to…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.