Foto: Wikimedia Commons

Jarosław Gowin zapowiedział zmiany w polskich szkołach. Zamiast testów i schematów mają one opierać się na innowacyjności. Minister nauki ma zamiar współpracować w tej sprawie z MEN-em.

Gowin stwierdził, że polska szkoła oducza kreatywnego myślenia i sprzyja imitacyjności. Zadeklarował chęć zerwania z nią na rzecz innowacji.

Zdaniem Gowina „na cały proces edukacji trzeba spojrzeć od nowa, jako na całość, niestety w ostatnich wielu latach zupełnie osobno patrzono na oświatę, a osobno na szkolnictwo wyższe”.

O swojej współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej powiedział: „poczyniliśmy już pierwsze kroki – niedawno z minister edukacji Anną Zalewską i minister cyfryzacji Anną Streżyńską ogłosiliśmy plan, który ma przełomowy charakter cywilizacyjny – z jednej strony polega na tym, żeby doprowadzić do każdej szkoły internet szerokopasmowy – minister Streżyńska obiecała tego dokonać w ciągu dwóch lat. A z drugiej strony towarzyszyć temu ma wprowadzenie od I klasy szkoły podstawowej lekcji programowania, które uczą myślenia kreatywnego. W roku szkolnym 2016-2017 będzie pilotaż, a od 2017 roku programowanie ma wejść do wszystkich szkół”.

Być może to początek zmian na lepsze w jałowym systemie polskiego szkolnictwa.

 

wpolityce.pl/mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.