Znaczna część struktur partii Wolność ma już wkrótce zasilić ugrupowanie Polska Razem. Poinformowali o tym Jarosław Gowin i Adam Bielan.

Adam Bielan, wiceszef Polski Razem, został zapytany, czy poznamy nazwiska polityków, którzy przystępując do nowego ugrupowania, zasilą Zjednoczoną Prawicę. Odpowiedział, że na kongresie dołączą do nich „rozmaite środowiska”.

„Kilka już zostało przedstawionych. To jest środowisko Stowarzyszenia ‘Republikanie’, to jest również znaczna część struktur partii Wolność” — powiedział.

W Sejmie ma odbyć się konferencja szefa Polski Razem wicepremiera Jarosława Gowina, który przedstawi kolejne środowisko, które dołączy do nowej formacji. Według Bielana w tym środowisku znajdą się również parlamentarzyści.

Jarosław Gowin w ubiegłym tygodniu poinformował, że obóz Zjednoczonej Prawicy poszerzy się o nowe środowiska, które podjęły współpracę z Polską Razem. Dodał, że jego ugrupowanie – już pod nową nazwą – będzie współpracowało również ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi.

„Nowa nazwa naszej partii będzie krótsza niż obecnie, ale nie mogę jej ujawnić” – poinformował wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Nazwę poznamy 4 listopada.