commons.wikimedia.org

W tym roku, prezydent Warszawy, poprzez dodatki do pensji rozdała urzędnikom 18 milionów złotych. Przez cały okres urzędowania w Ratuszu wydała na ten cel… ponad 300 milionów!

Prezydent Warszawy przyznała urzędnikom 18 milionów w ramach „dodatku motywacyjnego”. System nagród zlikwidowano w roku 2013, ale w jego miejsce pojawiły się premie. Na największą hojność mogli liczyć dyrektorzy biur, którzy tylko w listopadzie zarobili średnio 3358 zł dodatku motywacyjnego. Zastępcy otrzymali średnio 2555 złotych a naczelnicy i ich zastępcy średnio 1150 zł. Podobne nagrody otrzymał główny księgowy oraz jego zastępca.

Bartosz Milczarczyk – rzecznik Ratusza tłumaczy: „W związku z przeprowadzonym w Urzędzie m.st. Warszawy projektem wartościowania stanowisk pracy od 1 stycznia 2014 r. został wprowadzony regulamin wynagradzania, który nie przewiduje przyznawania pracownikom nagród. Dodatek motywacyjny przyznawany jest na wniosek bezpośredniego przełożonego, po przeprowadzeniu oceny uproszczonej pracownika, na podstawie kryteriów określonych w regulaminie wynagradzania”.
na podstawie: rmf24.pl, Fakt