Kolejny sukces polskiej milicji… o pardon polskiej policji. Jak podaje portal niezależna.pl, kielecka policja po wnikliwym śledztwie ujęła dwóch groźnych przestępców, 18 letnich chłopców którzy mają być odpowiedzialni za pojawienie się napisu „Tusk dziwka Putina” na bilbordzie w centrum Kielc kilkanaście dni temu.

Obaj podejrzani mają mieć postawiony zarzut znieważenia premiera i grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. To kolejny dowód na to jak skuteczne są nasze służby. Dziwię się tylko, że akcji zatrzymania nie transmitowano na żywo w TVN 24. Że wydarzenia tego nie komentują ks. Sowa, Monika Olejnik, Grzegorz Miecugow czy Janina Paradowska.

Jak czytamy w wydanym przez policję oświadczeniu: „Jak wynikało ze wstępnych ustaleń śledczych, sprawcy przełamali zabezpieczenia komputera sterującego ekranem, a następnie umieścili na nim obraźliwe treści. Po ich wyświetleniu, cały czas obserwowali swoje dokonania, a po wszystkim… poszli na pizzę. Obaj trafili do policyjnej celi. Dzisiaj będą doprowadzeni do kieleckiej prokuratury”… Wydaje mi się, że kluczową informacją w tym oświadczeniu jest to, że poszli na pizzę… Nie rozumiem podniecenia. Może chcieli uczcić udaną akcję ? Nie każdy toast wznosi czystą… No nic, najważniejsze że Ci zwyrodnialcy siedzą już tam gdzie ich miejsce … w zimnej, ciemnej celi… Ach to Państwo Prawa… Brawo premierze…

Tylko tą wielką dumę ze skuteczności stróżów prawa mąci jedno… Szkoda, że polska policja nie jest tak skuteczna i bezkompromisowa w walce z prawdziwym światem przestępczym. Szkoda, że nie wykazują takiego zaangażowania w doprowadzeniu do skazania zbrodniarzy komunistycznych, którzy wciąż mają się dobrze. Szkoda, że nie byli tacy sprawni na Krakowskim Przedmieściu w 2010 roku, kiedy banda wyrostków znęcała się nad bezbronnymi starszymi ludźmi. Czas też odpowiedzieć sobie na pytanie czy to są polscy policjanci czy nadworne pieski rządu szkolone do walki z przeciwnikami politycznymi. Myślę, że każdy zdrowo myślący człowiek na to pytanie odpowie sobie sam…

W każdym razie, brawo !!!! Obywatele, dzięki Wam polscy herosi mogą spokojnie wyjść na ulice.

PS. Trzymajcie się chłopaki…

Edit: Znamy wyrok, dwaj 18-latkowie dostali zakaz opuszczania kraju –  Zastosowano wobec nich dozór policyjny i poręczenia majątkowe. Nastolatkowie są już na wolności.