Grzegorz Braun / foto: kresowiacy.com
Grzegorz Braun / foto: kresowiacy.com
Grzegorz Braun / foto: kresowiacy.com

Grzegorz Braun został dziś zatrzymany przez policję. Wcześniej – pod nieobecność reżysera – funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie!

Przypomnijmy, znany reżyser Grzegorz Braun jest oskarżony o pobicie sześciu policjantów, reżyser twierdzi, że było wręcz przeciwnie i przekonuje, iż ma na to dowody. Sądowe batalie toczy od kilku lat!
Teraz został skazany na karę tygodniowego aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Reżyser zaprotestował w ten sposób przeciwko postępowaniu prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego. Kiedy reżyser zgłosił się w celu odbycia kary, został odesłany z kwitkiem Teraz z kolei został zatrzymany o świcie we własnym domu!

Od blisko siedmiu lat staję przed sądami z powodu fałszywego oskarżenia prokuratury o rzekomą napaść na policję. Tymczasem sprawy miały się zupełnie inaczej. To ja, w kwietniu 2008 roku, zostałem zaatakowany i bezprawnie zatrzymany przez wrocławską policję, na co się poskarżyłem. Skarga ta jednak została odrzucona lekką ręką – mówi Grzegorz Braun.

Sprawa Grzegorza Brauna to szczególny przypadek. Podczas jego procesu sąd co najmniej trzykrotnie złamał konstytucję oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka (…) Gdyby Grzegorz Braun pozwał sprawę do Strasburga, Polska musiałaby zapłacić mu wysokie odszkodowanie, ponieważ kilkakrotnie zostały złamane jego podstawowe prawa wynikające z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka – komentuje na łamach niezalezna.pl sprawę Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here