Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zdecydował o przyznaniu antynagrody „Hiena Roku 2015” Tomaszowi Lisowi.

Tomasz Lis, współpracownik mediów publicznych, wielokrotnie łamał zasady etyki dziennikarskiej, w szczególności w nadanym 18 maja 2015 r. programie telewizyjnym „Tomasz Lis na żywo”. Podał wtedy fałszywą informację o rzekomo dokonanym przez córkę kandydata na prezydenta kompromitującym wpisie na Twitterze, co mogło wpłynąć na wynik wyborów – uzasadniły swój wybór władze SDP.

Zdaniem kierownictwa organizacji Lis nie dochował staranności wymaganej od dziennikarza, nie sprawdził faktów, a także zdeprecjonował córkę kandydata, pozwalając zaproszonemu gościowi na obraźliwe rozważania.

Sam Lis zareagował na informację z właściwą sobie butą i chamstwem.

Przypomnijmy, że 18 maja w programie “Tomasz Lis na Żywo” prowadzący wspólnie z aktorem popierającym Bronisława Komorowskiego Tomaszem Karolakiem cytowali wpis z “fejkowego” konta córki Andrzeja Dudy. Wpis mówił, że kandydat PiS-u po ewentualnym zwycięstwie w wyborach zamierza zwrócić Oscara, którego przyznano twórcom filmu “Ida”. Obaj panowie przez cały program atakowali Kingę Dudę i wykorzystali nieprawdziwy wpis do uderzenia w kandydata opozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.