fot. Flickr.com CC

PO złożyła projekt podniesienia kwoty wolnej od podatku z obecnych 3 tys. do poziomu 8 tys. złotych. Rok temu takie postulaty nazywali “populistycznymi zapędami” i głosowali przeciwko nim.

Projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zakłada podniesienie kwoty wolnej od podatku z obecnych ok. 3 tys. do 8 tys. złotych.

Rok temu na profil facebookowy Platformy Obywatelskiej spadła lawina krytyki w komentarzach, administratorzy nie nadążali z ich usuwaniem, nie śpiąc po nocach. W końcu PO wydało specjalne oświadczenie pod znamiennym tytułem: “Kwota wolna od podatku | Odpowiedzialność vs. lekkomyślna polityka”.

“Opozycja w demokratycznym państwie może zaproponować dowolny, najbardziej nawet nieodpowiedzialny projekt. Natomiast zadaniem rządzących jest to, by prowadzić politykę realnie sprzyjającą obywatelom oraz gasić populistyczne zapędy opozycji. Tak było w przypadku projektu o tzw. kwocie wolnej od podatku”.

“Każdy projekt o nośnym tytule, ale fatalnych konsekwencjach dla finansów publicznych i kieszeni polskich rodzin będzie przez nas odrzucany – tak jak ostatni projekt o tzw. kwocie wolnej od podatku”.

DK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.