Foto: commons.wikimedia.org

Dzisiaj w całym kraju odbędą się marsze dla życia. Rada Wykonawcza Episkopatu Hiszpanii wydała specjalny komunikat o „świętej wartości ludzkiego życia od poczęcia az do jego naturalnego końca”.

Komunikat Rady nosi tytuł: „W obronie najsłabszych”. To juz jest kolejny głos Episkopatu, który ma przypomnieć „o świętej wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do jego naturalnego końca”. Biskupi nie zważają, głosząc to, na jakiekolwiek układy społeczne i polityczne.

Rada Wykonawcza Episkopatu Hiszpanii nawiązuje do słów papieża Franciszka z adhortacji Evangelii Gaudium: “Wśród tych bezbronnych, o których Kościół chce się troszczyć ze szczególną miłością, są również dzieci mające się narodzić.

Są one najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj chce się je pozbawić ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i wprowadzając ustawodawstwo, uniemożliwiające przeciwstawianie się temu zabijaniu”.

Komunikat Rady jest głoszony przed niedzielnymi marszami dla życia, które odbędą się dzisiaj na terenie całego państwa. Coraz częściej mówi się teraz w Hiszpanii, że rząd wycofa przygotowywaną ustawę o tzw. aborcji ze względu na nadchodzące wybory.

Na podstawie: radiomaryja.pl