foto: commons.wikimedia.org/Kazimierz Mendlik

W Madrycie odbędzie się festiwal LGBT World Pride. Z tej okazji światła na przejściach dla pieszych zostaną zmienione i będą pokazywały dwóch mężczyzn lub dwie kobiety trzymające się za ręce. Pomiędzy nimi zaświeci serduszko.

Festiwal World Pride, który wspierany jest przez administrację lewicowej burmistrz Madrytu Manueli Carmeny, potrwa od 23 czerwca do 2 lipca bieżącego roku.

Na 72 przejściach dla pieszych zamiast popularnego „zielonego ludzika” wyświetlona będzie para tej samej płci. Para będzie trzymać się za ręce, a pomiędzy nią będzie świecić serduszko.

Włodarze miasta myślą także o zmianie tradycyjnych biało-czarnych „pasów” na przejścia dla pieszych w kolorach tęczy, co jest symbolem środowisk LGBT.

1 KOMENTARZ

  1. No cóż, teraz czas na kolejny krok. geje pełniący rolę kobiet, będą na boisku z kobitkami lesbijkami – „kobitkami”. Geje „mężczyźni” będą grali na boisku z kobitkami lesbijkami pełniącymi rolę facetów. Skoro w biegach zaszywają sobie kiełbaski by biec z kobietami, to tym bardziej na boisku taki podział jest wskazany. A potem. Potem to już islam zrobi resztę, po odzyskaniu ziem do których rości sobie prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.