common. wikimedia
common. wikimedia

Holenderskie stowarzyszenie pedofilów zostało zdelegalizowane w kwietniu tego roku. Teraz jednak pedofile z Holandii zdecydowali się walczyć o uchylenie tego wyroku przez… Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Sąd Najwyższy w Holandii w kwietniu uznał, że stowarzyszenie MARTIJN zrzeszające pedofilów „zagraża bezpieczeństwu publicznemu” i ze względu na bezpieczeństwo dzieci zdelegalizował je. „Organizacja MARTIJN dążyła do zniesienia barier prawnych zabraniających dorosłym nawiązywania relacji seksualnych z dziećmi. To wymusza decyzję o delegalizacji i rozwiązaniu stowarzyszenia” – uzasadniał sędzia.

Prawnik organizacji MARTIJN zapowiedział, że będzie starał się uchylić wyrok sądu w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Jego zdaniem bowiem, narusza on prawo członków stowarzyszenia do wolności wypowiedzi. Jeden z przewodniczących tego stowarzyszenia w 2006 roku założył Partię na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności. Miała ona walczyć w Sejmie o prawa dla pedofilów.

Stowarzyszenie MARTIJN wydawało oficjalny kwartalnik o nazwie OK (akronim od słów „starszy” i „dziecko”). Zamieszczano tam m.in półnagich i nagich dzieci, listy czytelników chwalących się kontaktami seksualnymi z dziećmi czy porady jak nawiązać taki kontakt z dziećmi.

Klub pedofilów działa w Holandii od 1982 roku i przez ten czas sądy wielokrotnie odmawiał skazywania jego członków, nie dopatrując się w ich działalności naruszenia ładu społecznego. Ostatecznie w kwietniu 2014 MARTIJN zostało zdelegalizowane i pozostaje mieć nadzieję że Trybunał Praw Człowieka nie zmieni tej decyzji i nie opowie się po stronie pedofilów.

na podstawie: www.polskatimes.pl/