Prezydent Francji Francois Hollande powiedział po zamachu w Nicei, że Francja jeszcze bardziej wzmocni działania przeciwko islamistom.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Hollande stwierdził: „Jest oczywiste, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by móc walczyć z plagą, jaką jest terroryzm”.

„Cała Francja zagrożona jest islamistycznym terroryzmem. Wzmocnimy jeszcze bardziej nasze działania na terenie Syrii oraz Iraku. Będziemy uderzać w tych, którzy atakują nas na naszej ziemi”.

Hollande obwieścił, że Francja musi wykazać się całkowitą czujnością. Zapewnił, że podjęto już liczne działania, m.in. powołano większą liczbę żołnierzy, w tym rezerwę operacyjną.

Francuzi przedłużą stan wyjątkowy w kraju o trzy miesiące.

1 KOMENTARZ

 1. Komedia…
  Czy wzmocnione działanie w Syrii i Iraku sprawi, że muzułmanie we Francji będą się czuli lepiej, że będą przyjaźniej nastawieni do tubylców, że będzie bezpieczniej?…
  Nie znam francuskiego na tyle, aby zrozumieć sens słów Hollanda, ale w tak przedstawionym tłumaczeniu i w tej wersji nie widze w tym żadnej logiki, normalności, ani woli rozwiązania problemu.
  Problemem Francji nie są muzułmanie w Syrii, Iraku czy gdziekolwiek poza Francją. Problemem są ci, którzy już tam są, którzy przejmują Francję od środka, organizują się I skupiają w kręgach przestępczych. Ale chyba francuzi nie mają jaj aby się sprzeciwić poprawności politycznej…
  Pomijam fakt, że nieznane są przyczyny I inicjatorzy oraz inspiratorzy tego działania. Może się okazać, że to wcale nie są “tunezyjczycy”……
  Pozdrawiam

  5

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.