foto: flickr.com
foto: flickr.com

Strona homopedia.pl nawołuje do bojkotu firm oraz wystawia listę nazwisk osób, którzy są przeciwni homolobby. Co ciekawe, by wzywać do bojkotu trzeba mieć raczej dużą grupę ludzi, których sprawa dotyczy.Homoseksualistów zaś jest zapewne do 5% społeczeństwa przy „pomyślnych” wiatrach.

Na czarnej liście pojawiła się m. in. firma Ferrero Polska (marki Kinder, Rafaello, Tic-Tac, Ferrero Rocher, Nutella). Zarzut? W 2009 roku w regulaminie konkursu na „Maxi parę” znalazł się zapis: „W Konkursie biorą udział wyłącznie zdjęcia par (kobieta i mężczyzna).” Pomimo prób kontaktu ze strony środowisk LGBT w celu wyjaśnienia dyskryminującego zapisu koncern nie odniósł się do zarzutów. Inną organizacją jest NSZZ Solidarność, bo zażądała usunięcia plakatu promującego ideę związków partnerskich ponieważ znalazł się na nim logotyp związku.

Wśród ugrupowań politycznych znalazł się zarówno PiS jak i PO. Co ciekawe, pojedynczy posłowie z SLD. Wśród tych najbardziej znanych osób z Polskiej sceny politycznej znaleźli się Stefan Niesiołowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz czy Leszek Miller.

na podstawie: homopedia.pl