Browar Ciechan Marka Jakubiaka słynie z najlepszej jakości piwa niepasteryzowanego. Okazało się jednak, że właściciel browaru ma poglądy szeroko rozumiane jako prawicowe, w dodatku wspiera portal Kresy.pl i pojawia się na regionalnych spotkaniach patriotycznych, sam również takowe organizuje… Lewackie środowiska z tego powodu wezwały do bojkotu browarów Ciechan.

Browary Regionalne Jakubiak (BRJ), w których skład wchodzi Ciechan i Lwówek Śląski, oraz  Bojanowo, zatrudniają prawie 200 osób i generuje roczne przychody w granicach około 50 mln zł co daje kilka mln zł zysku – dzięki temu prezes może finansować swoją pasję historyczną.

Organizowane są przez niego projekcje filmów patriotycznych, chce w ten sposób przypominać piękną historię Polski. W Biurze ciechanowskiego browaru można zobaczyć zbroje husarską, a na ścianach portrety Króla Jana III Sobieskiego i wiele innych obrazów które przedstawiają husarię.

Co ciekawe, to on jest inicjatorem i propagatorem akcji społecznej „Husaria przed Pałac”. Proponuje, aby przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie stała nie zwykła wojskowa warta, jak na całym świecie, ale warta husarska.

Marek Jakubiak brał również udział jako widz w spotkaniu z krajowymi i mazowieckimi liderami Ruchu Narodowego organizowanym przez Narodowy Ciechanów.Brał udział jako zainteresowany, a nie jako członek czy zadeklarowany sympatyk.

Lewackie marginalne środowiska nie zważając na logikę przystąpiły do ogłoszenia bojkotu w związku ze wspieraniem ” ksenofobicznych” inicjatyw i portali narodowych. Są to bardzo marginalne środowiska jak Vogule Poland (udający międzynarodowe wydawnictwo Vogue), Lewacka Muzyka, LGBTQ SGH i kilka innych o których nikt nie słyszał, jednak dzięki temu bojkotowi który po części opisuje najnowszy Newsweek, ja zacznę regularnie pić browar Ciechan.

10 KOMENTARZE

  1. Piwa Ciechana od dawna słyną jako jedne z lepszych Polskich piw, wręcz umieściłbym je w czołówce z faktu, że jest to browar regionalny, a jego produkty można znaleźć w zwyczajnych sklepach, które sprzedają raczej piwa przemysłowe, dużo rzadziej rzemieślnicze. Lewakom się w głowach poprzewracało, będę je jeszcze częściej kupował, moje ulubione miodowe.

  2. A’propos – świetne piwo, ja przepadam za Porterem a moja żona za Miodowym, a ta cała sprawa z lewackim bojkotem tylko bardziej zachęca mnie do kupowania tego zacnego trunku…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here