Od soboty nie cichną komentarze na temat fenomenalnej wygranej polskiej tenisistki w Paryżu. Iga Świątek zdobyła pierwszy tytuł wielkoszlemowy w historii naszego tenisa. Tenisistka grała jak w transie, a dzięki wielu treningom i wrodzonemu talentowi bez trudu wygrała w finale French Open. Zarówno na nagłówkach najpopularniejszych gazet jak i na głównych stronach portali informacyjnych widniała twarz 19-latki. Jednak jeden artykuł wzbudził szczególne emocje, które wstrząsnęły fanami tenisa.

Wielki talent i spektakularny sukces zostały zauważone przez zagraniczne media

Sukces Igi to z pewnością ogromny powód do dumy dla całej Polski. Okazuje się jednak, że nie tylko krajowe media podchwyciły temat fenomenalnej wygranej tenisistki. Niemcy porównują Igę do Justin Henin, a nawet Steffi Graf. Obie panie były jednymi z najlepszych tenisistek, które zasłynęły swoją grą na całym świecie. Takie porównanie z ust naszych sąsiadów sprawia, że Polacy jeszcze bardziej „rosną” w dumie.

Jednak polskie media nie mogą poszczycić się aż tak wysublimowanymi porównaniami. Podczas gdy Iga Świątek jest porównywana przez zagraniczne portale do najpopularniejszych tenisistek na świecie, Polacy porównują ją do… mężczyzny.

Iga Świątek „serwuje jak mężczyzna”

Dziennik.pl opublikował w ostatnim czasie obszerny artykuł dotyczący niewiarygodnej gry tenisistki. Oprócz zachwalania jej wygranej pojawiła się tam również wypowiedź byłego tenisisty Wojciecha Fibaka. Całość prezentowałaby się naprawdę korzystnie i pozytywnie, gdyby nie jedno zdanie podchwycone przez portal. Dzięki niemu, wiele osób zarzuca zarówno redakcji, jak i samemu byłemu tenisiście seksizm i brak taktu.

[reklama_pozioma]

Iga Świątek w ostatnią sobotę zagrała świetnie. Poprzez styl gry i ruchy 19-latka została porównana przez Fibaka do „Mozarta tenisa”. Mężczyzna długo rozpływał się nad meczem oraz samą tenisistką, aż w końcu zdecydował się wypowiedzieć na temat sposobu w jaki serwowała:

„To, jak doskonale przykrywa kort, jak świetnie serwuje – przecież jej drugi serwis jest jak u mężczyzn, jak doskonale czyta grę”.

W samym tytule artykułu również pojawiło się to nieprzystające porównanie: „Iga Świątek serwuje jak mężczyzna”. Niektórzy czytelnicy, a nawet dziennikarze zauważyli, że jest ono wyjątkowo krzywdzące względem 19-latki. Wiele osób nie może uwierzyć w to, że najlepszym komplementem według polskich mediów oraz byłego tenisisty jest porównanie gry Igi Świątek do gry mężczyzny.

https://twitter.com/annawitten/status/1314992929321226240

Sprawdź koniecznie: