Iga Świątek

Od soboty nie cichną komentarze na temat fenomenalnej wygranej polskiej tenisistki w Paryżu. Iga Świątek zdobyła pierwszy tytuł wielkoszlemowy w historii naszego tenisa. Tenisistka grała jak w transie, a dzięki wielu treningom i wrodzonemu talentowi bez trudu wygrała w finale French Open. Zarówno na nagłówkach najpopularniejszych gazet jak i na głównych stronach portali informacyjnych widniała twarz 19-latki. Jednak jeden artykuł wzbudził szczególne emocje, które wstrząsnęły fanami tenisa.

Wielki talent i spektakularny sukces zostały zauważone przez zagraniczne media

Sukces Igi to z pewnością ogromny powód do dumy dla całej Polski. Okazuje się jednak, że nie tylko krajowe media podchwyciły temat fenomenalnej wygranej tenisistki. Niemcy porównują Igę do Justin Henin, a nawet Steffi Graf. Obie panie były jednymi z najlepszych tenisistek, które zasłynęły swoją grą na całym świecie. Takie porównanie z ust naszych sąsiadów sprawia, że Polacy jeszcze bardziej „rosną” w dumie.

Jednak polskie media nie mogą poszczycić się aż tak wysublimowanymi porównaniami. Podczas gdy Iga Świątek jest porównywana przez zagraniczne portale do najpopularniejszych tenisistek na świecie, Polacy porównują ją do… mężczyzny.

Iga Świątek „serwuje jak mężczyzna”

Dziennik.pl opublikował w ostatnim czasie obszerny artykuł dotyczący niewiarygodnej gry tenisistki. Oprócz zachwalania jej wygranej pojawiła się tam również wypowiedź byłego tenisisty Wojciecha Fibaka. Całość prezentowałaby się naprawdę korzystnie i pozytywnie, gdyby nie jedno zdanie podchwycone przez portal. Dzięki niemu, wiele osób zarzuca zarówno redakcji, jak i samemu byłemu tenisiście seksizm i brak taktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.