Czy data najważniejszej imprezy sportowej zostanie niezmieniona? W tej właśnie sprawie we wtorek obradował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. UEFA przełożyło Mistrzostwa Euro 2020 na przyszły rok. Jaka decyzja zapadła w sprawie Tokyo 2020?

We wtorek 17 marca obradowały stowarzyszenia, zajmujące się największymi imprezami sportowymi na świecie. UEFA podjęło decyzję o tym, iż mistrzostwa EURO 2020 zostaną rozegrane między 11 czerwca a 11 lipca przyszłego roku. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że data Igrzysk Olimpijskich pozostanie niezmieniona. Skąd taka decyzja? Komitet Olimpijski głęboko wierzy, że IG Tokyo 2020 uda się rozegrać zgodnie z planem.

Koronawirus wielu sportowcom pokrzyżował plany. Poprzez pandemię wielu sportowców z Europy nie może się w spokoju przygotować do najważniejszej imprezy czterolecia. Jednakże Międzynarodowy Komitet Olimpijski uspokaja sportowców. W wydanym komunikacie zaznacza, iż do imprezy pozostały jeszcze 4 miesiące. Nie ma zatem potrzeby podejmowania radykalnych kroków i decyzji, gdyż zmiany mogą wprowadzić odwrotny efekt. Sportowcy powinni przygotowywać się najlepiej jak potrafią.

W Japonii wszystko odbywa się normalnie 

Przebywający obecnie w Kraju Kwitnącej Wiśni siatkarz Polskiej reprezentacji Michał Kubiak uspokaja. Jak twierdzi, jest spokojny o to, że igrzyska zostaną rozegrane w ustalonym terminie.

-Myślę, że igrzyska odbędą się w wyznaczonym terminie. W Japonii nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem. Nie ma żadnych opóźnień. Wszystko jest na takim poziomie, na jakim być powinno. Słuchałem tutejszej telewizji. Było kilka spotkań szefów komitetu olimpijskiego i działacze twierdzą, że wszystko jest pod kontrolą – wyznał Kubiak w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Dodaje także, iż w Japonii na chwilę obecną nic się nie dzieje. Zostały zamknięte baseny, nie odbywają się koncerty a także mecze. Poza tym wszystko odbywa się normalnie. Ludzie spotykają się w miejscach publicznych, są otwarte restauracje, sklepy i bary.

Igrzyska Olimpijskie mają rozpocząć się 24 lipca i potrwać do 9 sierpnia. Japońskie władze są zdania, iż impreza odbędzie się zgodnie z planem. Tego samego zdania jest Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a także organizatorzy wydarzenia.

 

 

 

 

Przeczytaj więcej o przełożonym EURO 2020 tutaj: https://parezja.pl/z-ostatniej-chwili-mistrzostwa-euro-2020-przelozone/