Kilkanaście dni temu, koalicja PO – PSL odrzuciła projekt podniesienia kwoty wolnej od podatku. Od tej chwili, administratorzy profilu Platformy Obywatelskiej na facebooku mają ciężkie życie. Pod każdym bowiem postem zamieszczonym przez administrację, pojawiają się setki i tysiące komentarzy pytających o kwotę wolną od podatku.

kw1

Początkowo były one usuwane, a autorzy banowani ale ostatecznie chyba dano za wygraną. Nie da się przecież zablokować kilku tysięcy internautów. A ci z uporem godnym szacunku wracają co pewien czas i każdą nową aktywność partii rządzącej zasypują prowokacyjnymi pytaniami na temat kwoty wolnej od podatku. Podobne komentarze znajdziemy pod wpisami, niezależnie od tematu. Bardzo ciekawe są posty dotyczące urodzin Władysława Bartoszewskiego. Tam pojawiają się wpisy, przy których ciężko powstrzymać się od śmiechu np. „Życzę p profesorowi niższej kwoty wolnej od podatku” czy „W ten szczególny dla nas wszystkich dzień, chciałbym zapytać co z kwotą wolną od podatku”.

kw

 

Trzeba przyznać, że happening godny uwagi i naprawdę oryginalny. Niestety obecna władza jest nieprzemakalna i pomimo faktu iż od głosowania upłynęły ponad 2 tygodnie, nie doczekaliśmy się oficjalnego stanowiska koalicji w sprawie powodów odrzucenia pomysłu podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

Póki co, na profilu PO – od czterech dni nie pojawił się żaden post. Czyżby administratorzy zamiast zmierzyć się z problemem, ze strachu postanowili zakryć oczy i niczym małe dziecko pokrzyczeć: Nie ma problemu?

17 KOMENTARZE

  1. Kija tam, jadę do Kambodży. Potomkowie Pol Pota podnieśli swoją kwotę do 8300zł z kawałkiem, przeliczając. Założę tam firmę i co roku, na święta będę wysyłał zusowi paczkę cytryn i dychę na lizaki.

  2. Niech potem nie mają żalu, jak ludzie będą schodzić do podziemia, wykazywać fikcyjne koszty uzyskania przychodu czy rozliczać działalność poza POlską.

    • nie czepiajmy sie gornikow ,wszyscy jestesmy pokrzywdzeni przez ten rzad……chora polityka i wlasne interesy politykow….. doprowadzily do tej sytuacj !!!! My naprawde musimy sie obudzic z tego marazmu !!!!!! innej drogi nie widze ,aby – NAM WSZYSTKIM- bylo lepiej !!!I Islandia jest dobrym przykladem,ze mozna …………ale jest potrzebna mobilizacja i jedosc!!!!…porzadek zrobili…i tak czas najwyzszy u nas…
      w kochanej Polsce skonczyc z ta zaklamana politykai jej rzadami!!!! Wysypisko Smieci Czeka !!!!!!!!!

      • zgadzam się, problem polega w tym, że nikt w naszej polityce nie ma wystarczających jak, bo rząd, który miałby takie coś zrobić będzie jednorazowym – większość czarnej masy go znienawidzi (o ile wybierze)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.