Wygląda na to, że dyskusja na temat autentyczności podpisów agenturalnych Wałęsy jako “Bolka” dobiega końca. IPN ogłosił w tej sprawie ostateczne stanowisko.

IPN umorzył śledztwo prowadzone w związku z ewentualnym podrobieniem przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa dokumentów TW “Bolek”. Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie przygotował ekspertyzę, na którą powołali się prokuratorzy IPN oceniając, że podpisy były składane przez Lecha Wałęsę.

W toku śledztwa ustalono bowiem, że 53 dokumenty, w tym zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, pokwitowania odbioru pieniędzy i doniesienia agenturalne, znajdujące się w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie “Bolek”, są autentyczne – informuje IPN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.