Foto: Wikimedia Commons
Foto: commons.wikimedia.org
Foto: commons.wikimedia.org

Zaostrza się sytuacja w Iraku. Islamscy sunnici dokonują kolejnych mordów i grabieży. Najnowsze informacje mówią o ultimatum, jakie jest stawiane Chrześcijanom.

W Państwie Islamskim, które jest kontrolowane przez sunnitów regularnie dochodzi do palenia i niszczenia obiektów kultu religijnego chrześcijan i szyitów. Kontrolujący ten region islamiści dążą do stworzenia kalifatu, w którym nie będzie mógł żyć nikt o innym wyznaniu niż islam. Dramatyczne informacje nadchodzą z  Mosulu, gdzie Chrześcijanie dostali ultimatum. Sunnici nakazali im przejście na islam lub płacenie specjalnego podatku jizya. Jeśli odmówią, mają w ciągu kilku godzin opuścić swoje mieszkania i miasta w których żyją. Każdy kto nie zastosuje się do tego terroru otrzyma ze strony islamistów “karę śmierci”.

Aby podkreślić powagę sytuacji, mieszkańcom pokazuje się zdjęcia ukrzyżowanych Chrześcijan z miasta o nazwie Raqqa, którzy nie zastosowali się do żądań sunnitów.

Podobne ultimatum dostaję mieszkańcy innych miast Iraku a także Syrii.

na podstawie: zmianynaziemi.pl

 

 

 

9 KOMENTARZE

 1. Żeby było dobrze, trzeba by i u nas wygonić żydostwo i inne takie z powrotem do siebie. Wolnoć Tomku w swoim domku

  0

  0
 2. a wystarczyło by kilkanaście bombek w wytypowane miasta, a potem rajd po południkach i dobijać to ścierwo co zostało . Bij Saracena . Król Sobieski patrzy na to wszystko i niedowierza

  0

  0
 3. Piękna chrześcijańska tradycja – mordowanie i torturowanie niewiernych, nawracanie pod groźbą śmierci. Dlaczego odmawiać kultywowanie jej muzułmanom?

  0

  0
  • …bo kilkaset lat już minęło i świat się trochę zmienił??? Z takim podejściem i zrozumieniem tematu widać że sam mentalnie ugrzązłeś w “mrocznych wiekach”.

   0

   0
 4. I tak właśnie kochają LUDZI KSIĘGI w islamie. Szkoda, że tej nowoczesnej europejskiej politpoprawnej publiki to niczego nie uczy; rugując chrześcijaństwo dają zielone światło islamistom, którzy dla takiej polityki nie mają za grosz szacunku, a takich kalających własne gniazdo ludzi mają za niemal zwierzęta bez religi, kultury i bez szcunku do tradycji.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.