Flaga Państwa Islamskiego fot. pl.wikipedia.org
Flaga Państwa Islamskiego
fot. pl.wikipedia.org

Dziś francuscy policjanci zatrzymali niedaleko Lyonu 30 letniego zamachowca, który twierdzi że należy do ISIS. Sprawca staranował samochodem wjazd na teren zakładów, zdetonował jeden ze zbiorników z gazem a na miejscu znaleziono ciało z odciętą głową.

Reuters Media Express informuje, że w pobliżu miejsca zamachu policja znalazła ciało z odciętą głową – prawdopodobnie jednego z pracowników zakładu. Głowa, którą pokryto napisami w języku arabskim została zatknięta na ogrodzeniu. W wyniku wysadzenia zbiornika z gazem, są również ranni. Na miejscu zatrzymano domniemanego zamachowca, który według świadków miał przy sobie dżihadystyczny sztandar.

Samochód staranował ogrodzenie i uderzył w butle z gazem bez wątpienia po to żeby spowodować wybuch. Jest to atak o charakterze terrorystycznym. Znaleziono ciało pozbawione głowy, pokryte napisami. W tej chwili, w której mówię do państwa mamy informację o jednej ofierze śmiertelnej i dwóch rannych osobach. Minister spraw wewnętrznych wraz z prokuratorem udał się już na miejsce. Osoba podejrzewana o popełnienie zamachu została zatrzymana i zidentyfikowana. Stosowne jednostki żandarmerii zostały rozlokowane w całym regionie. Wszystkie zakłady przemysłowe zostały objęte dodatkową ochroną w celu zapobieżenia dalszym ewentualnym zdarzeniom – poinformował prezydent Francji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here