Policja z Bydgoszczy zatrzymała Libańczyka Alego I. podejrzanego o próbę zabójstwa na terenie Niemiec. W Polsce prowadził egzotyczny lokal z fajkami wodnymi.

Libańczyk od lat mieszkał w Polsce – sąsiedzi mówią, że wydawał się normalnie żyjącym mężczyzną. W ostatnim czasie żywo komentował wojnę w Syrii i działania Państwa Islamskiego. Zaczął coraz częściej wyjeżdżać do Niemiec, do rzekomych przyjaciół.

– Od kilku lat jeździł do Niemiec. Gdy wracał, to mówił, że znalazł kontakt z tymi, którzy walczą w szeregach ISIS i on też chce walczyć za Allaha. Twierdził, że ludzie, których spotkał w Niemczech, chcieli go sprawdzić i miał kogoś zabić – mówi jeden z bydgoskich znajomych Alego.

Nie był tak spokojnym mężczyzną, ani nie prowadził spokojnego życia, jak się wydawało sąsiadom i znajomym. Często wdawał się w bójki, policjantom skarżył się, że jest ofiarą rasistowskich ataków. Mężczyzna wrzucał także zdjęcia do sieci, pozując w mundurze i z karabinami w ręku.

Policja w Bydgoszczy zatrzymała Alego I. po otrzymaniu europejskiego nakazu aresztowania za usiłowanie morderstwa. Teraz zostanie przekazany w ręce niemieckich policjantów.

ndie.pl