grafika o treści warto wiedzieć

Milionerzy różnią się od zwykłych ludzi pod wieloma aspektami. Nie chodzi tylko o zasobność portfela, ilość zer na koncie, ale przede wszystkim o podejście do pracy i umiejętne dysponowanie własnym czasem. Wiele słyszy się o pewnych nawykach, którym prawie każdy z nich przypisywał swój sukces. Nawyki milionerów w większości zostały wyniesione z domu rodzinnego albo przejęte od mentora.

1. Dokładny plan dnia

Dzień milionera zaczyna się wcześnie rano, zwykle na 3 godziny przed rozpoczęciem pracy. Do wczesnego wstawania przyznaje się co drugi milioner. Czas przed pracą przeznacza zazwyczaj na zaplanowanie dnia i uporanie się z najtrudniejszymi zadaniami, od których zaczyna. W swoich planach uwzględnia również czas potrzebny na dojazd do pracy czy ewentualne stanie w korkach. Spośród osób z przeciętnymi dochodami dokładny plan działania na każdy dzień tworzy jedynie około 2%.

  • 2. Czytanie i nieustanna edukacja wspomagają rozwój i wzbogacają wiedzę o świecie

    Aż 88 procent milionerów poświęca dziennie co najmniej 30 minut na lekturę, przy czym są to zazwyczaj publikacje branżowe lub książki z zakresu rozwoju osobistego. Często czytają oni także biografie innych ludzi sukcesu. Wśród nich możemy wymienić takie osoby jak Steve Jobs czy Richard Branson. Czytanie w przypadku ludzi bogatych jest czytaniem nie tylko dla przyjemności, ale jest związane także ze zdobywaniem wiedzy czy informacji. Jeśli milioner spędza czas w samochodzie, wówczas sięga po audiobooki, które również mogą być pomocne w zdobyciu dodatkowej wiedzy.

    3. Nawyki milionerów czyli unikanie marnowania czasu

    Kiedy większość ludzi myśli o ryzyku, myśli o nim w kategoriach inwestycji finansowych. Okazuje się jednak, że ryzyko finansowe nie jest największym ryzykiem, którym przejmują się bogaci. Uważają, że pieniądze zawsze można zarobić i odzyskać. Istnieje jednak inne ryzyko, które wszyscy badani uważają za oczywiste. Jest to ryzyko, które powoduje straty nie do odzyskania. Jest nim czas. Kiedy inwestuje swój czas w byle co, musimy się liczyć z tym, że będzie on stracony na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.