Jacek Kapica posiedzenie Senatu autorstwa Michał Józefaciuk. Licencja CC BY-SA 3.0 pl
Jacek Kapica posiedzenie Senatu autorstwa Michał Józefaciuk. Licencja CC BY-SA 3.0 pl
Jacek Kapica posiedzenie Senatu autorstwa Michał Józefaciuk. Licencja CC BY-SA 3.0

“Nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe” – mówi Wiceminister Jacek Kapica, który żąda by większość kontroli skarbowych kończyła się karami.

Ministerstwo Finansów dokonało analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących). – ostrzega resort finansów.

Zorganizowane będą również spotkania dla pracowników komórek kontroli i pracowników analiz i planowania, na których pracownicy urzędów skarbowych osiągających wysokie, oczekiwane (sic!) ustalenia z kontroli podatkowej podzielą się swoimi doświadczeniami czy też przeprowadzą analizę przypadków.

Bardzo istotna jest skuteczność kontroli – w IS (Izbie Skarbowej) w Opolu kształtuje się obecnie na poziomie ok. 46 proc., jest to zbyt niski wskaźnik, docelowo ma wynosić 80 proc.”.

Czy tak się wyniszcza polskie firmy?

źródło: uwazamrze.pl

2 KOMENTARZE

 1. Głąby i tak pójdą na nich zagłosować… Mówi się, że głosują na nich głownie urzędnicy i ich rodziny, bo utrzymują się z rozdmuchanej biurokracji. Na krótką metę to rozumiem, ale jaki oni kraj chcą zostawić swoim dzieciom? Nie wiem czy to bardziej bezmyślność czy egozim…

  0

  0
 2. Dokładnie tak traktuje ludzi OKUPANT. To nie jest władza obywatelska. Dla nich jesteśmy bydłem do strzyżenia. Więcej- sami im na to pozwalamy!

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.