fot. YouTube
fot. YouTube

Adrian Lewicki działacz Ruchu Narodowego z woj. Świętokrzyskiego wyjaśnia, że dziesięć pierwszych miejsc na listach Kukiza’15 w Kielcach, pomijając Jacka Wilka, to ludzie bez wcześniejszej działalności tzw. antysystemowej. Sam Lewicki rezygnuje z kandydowania.

– Do ruchu „Kukiz’15” w woj. Świętokrzyskim przykleili się działacze wszystkich opcji politycznych, byłych członków PZPR, czy różnej maści bezideowych karierowiczów. – mówi Adrian Lewicki

W swoim oświadczeniu zamieszczonym na YouTube Lewicki argumentuje, że zniszczenie systemu to jedno, ale jak w takim gronie zbudować nową, lepszą, silną, dumną i bogatą Polskę.

– Jako konserwatyście o ugruntowanych poglądach honor nie pozwala stanąć w jednym szeregu z takimi ludźmi. Dlatego oświadczam, że nie będę kandydował do sejmu z listy Kukiz’15. Nie sprzeniewierzę się ideałom, które towarzyszą mi od wielu lat. Staram się żyć według maksymy Bóg Honor Ojczyzna i tak pozostanie. Nie sprzedam swojej duszy dla mandatu poselskiego. Nie zasiądę w jednej ławie ze zwolennikiem Janusza Palikota. – kwituje Adrian Lewicki.

Adrian Lewicki był organizatorem ponad 10 manifestacji w Kielcach tj. AntyActa, Kielecki Marsz Niepodległości, Taśmy prawdy, które gromadziły niekiedy parę tysięcy uczestników. Współtwórca Ruchu Narodowego w regionie. Szef i organizator poprzednich trzech kampanii KWW RN. Lider kampanii samorządowej, który osiągnął najwyższy wynik z RN w regionie.

Całość nagrania na YouTube:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here