Badania opinii publicznej wykazują, że większa część społeczeństwa nie potrafi wyjaśnić takich terminów, jak: analiza kredytowa, całkowity koszt kredytu, kapitalizacja odsetek czy oprocentowanie nominalne. Jak zatem, mając braki w podstawowej wiedzy o finansach, świadomie wziąć kredyt i nie dać się złapać na nieuczciwą ofertę? Ten artykuł został opracowany na bazie blisko dziesięcioletniego doświadczenia w pracy jako doradca finansowy. Gwarantujemy, że po jego przeczytaniu nie tylko wybierzesz najlepszy kredyt gotówkowy, ale całkowicie zmienisz swoje podejście do zarządzania finansami osobistymi.

 

Czy kredyt gotówkowy jest niezbędny?

Zanim otworzysz porównywarkę kredytów, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę tego potrzebujesz. W wielu sytuacjach, takich jak niespodziewana awaria samochodu, uszkodzony piec czy dodatkowe wydatki na rachunki, można sobie poradzić z pomocą drobnej pożyczki od członka rodziny, wzięcia tymczasowej pracy dodatkowej po godzinach lub ograniczenia części niepotrzebnych wydatków, takich jak wyjścia do restauracji i zakup drogich ubrań.

Jeśli kwota, którą potrzebujesz jest zbyt duża, by powyższe metody mogły być skuteczne, czas zgłębić swoją wiedzę o kredytach gotówkowych. Pierwsza lekcja, którą musisz przyswoić, to różnica pomiędzy kredytem a pożyczką gotówkową. Pierwszy instrument finansowy jest oferowany przez banki, które muszą się stosować do przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Zapisy tej ustawy podyktowane są dbaniem o dobro klientów i zapobieganiem oszustw finansowych. Firmy pożyczkowe z kolei opierają swoją działalność o przepisy kodeksu cywilnego.

 

Jak porównywać oferty kredytów?

Dzisiaj wyszukiwanie atrakcyjnych ofert kredytów gotówkowych jest prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Duże ułatwienie niosą strony takie, jak: https://finanse.rankomat.pl/ Jest to porównywarka, która w czasie rzeczywistym analizuje oferty kilkunastu różnych banków, pokazując gdzie uzyskamy kredyt na najbardziej przystępnych warunkach. Trzeba jednak wiedzieć, jak korzystać z takich serwisów, by otrzymać dane zgodne z rzeczywistością.

Przede wszystkim porównując kredyty gotówkowe w różnych bankach, powinniśmy za każdym razem korzystać z tego samego schematu wyszukiwania – wprowadzać za każdym razem tę samą kwotę kredytu oraz okres spłaty. Niektóre serwisy uwzględniają prowizję i ubezpieczenie od razu, a inne dodają te koszty dodatkowo. Należy wziąć to pod uwagę, by prawidłowo określić rzeczywisty koszt kredytu. Wreszcie niektóre banki oferują atrakcyjne oferty kredytów, ale pod warunkiem spełnienia dodatkowych wymogów, takich jak założenie konta osobistego i uzyskanie miesięcznych obrotów na określonym poziomie. W przypadku każdej oferty należy więc zapoznać się ze szczegółami, zanim podejmie się decyzję o wzięciu kredytu.

 

Dodatkowy opłaty związane z kredytem

Eksperci finansowi przestrzegają przed ukrytymi kosztami związanymi z zaciąganiem kredytu gotówkowego. Specjalnie z myślą o tym przedstawiamy listę najczęściej występujących dodatkowych opłat, o które warto zapytać przy podpisywaniu umowy z bankiem:

  • opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego,
  • opłata za wcześniejszą spłatę kredytu,
  • prowizja pobierana przez bank,
  • opłata za ubezpieczenie kredytu.

Bardzo często są to niewielkie koszty, które sumują się w większe opłaty, sprawiając że początkowo niezwykle atrakcyjna oferta staje się kredytem droższym niż pozostałe znalezione w wyszukiwarce.

 

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników i decyduje o tym, w jakiej wysokości i czy w ogóle bank udzieli kredytu. Jeśli planujemy wzięcie kredytu w perspektywie najbliższych kilku lat, warto zawczasu zadbać o zwiększenie zdolności kredytowej, by później mieć dostęp do ofert z niższym oprocentowaniem, które można znaleźć na stronie: https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/

Aby zwiększyć zdolność kredytową, warto zacząć od znalezienia poręczyciela. Może nim być członek rodziny lub kolega z pracy. Osoby będące w związku małżeńskim mają większe szanse na uzyskanie większej kwoty kredytu, niż single. Banki znacznie chętniej udzielają finansowania osobom, które pracują w jednym miejscu dłużej, niż dwa lata i jest to firma o ugruntowanej pozycji na rynku.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.