Przed sezonem letnim często rozpoczyna się wielkie przygotowanie do wakacji. Wtedy też wiele osób za wszelką cenę chce zrzucić kilogramy po zimie, inaczej zwane zapasami zimowymi. I gdy już osiągnie się ni mniej ni więcej wymarzoną sylwetkę, to rozpoczyna się lato, czyli okres objadania się lodami. I tak można dojść do wniosku, że znowu zyskuje się nadprogramowe kilogramy. Gdy lato się kończy, to rozpoczyna się niemal narodowe odchudzanie, aby jesienią i zimą nie wyglądać jak niedźwiedź. Nie oceniamy takiej postawy, bo w sumie kto z nas latem nie ulega deserom lodowym i nie folguje sobie aż zanadto? Ale w końcu czas wziąć się za siebie, dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak zgubić dodatkowe kilogramy, ale bezpiecznie.

Zrezygnuj z cukru i nie podjadaj

Czasami mniej znaczy więcej i najprostsze rady są najskuteczniejsze. A jedną z nich jest rada, że jak chcesz schudnąć, to jedz mniej. Choć to truizm, to wiele osób o tym zapomina. Dlatego my przypominamy, a więc żadnego podjadania, szczególnie nocą. Nie należy też jeść mocno przetworzonego jedzenia, wszak jakość ma znaczenie, a jakość wiąże się ze spożywaniem jedzenia ekologicznego. Do tego, choć to może być najtrudniejsze, bezwzględnie trzeba zrezygnować z jedzenie białego cukru, co nie oznacza też, że trzeba zamienić go na brązowy, czy co gorsza na słodziki. Pamiętajcie, że słodziki są wyjątkowo niezdrowe, szczególnie aspartam i jego się wystrzegajcie.  Do diety należy natomiast wprowadzić dużą ilość warzyw, które zawierają naturalny błonnik pokarmowy. Słodycze zamieńcie na owoce, a jeżeli już przyjdzie Wam duża ochota na czekoladę, to wybierzcie gorzką, z możliwie największą ilością kakao. Zrezygnujcie z alkoholu czy papierosów. Efekty zobaczycie bardzo szybko.

Nic tak nie daje powera jak aktywność fizyczna

Bądźmy szczerzy, większość dziewczyn w szkole unikała wychowania fizycznego jak tylko umiała, ale za to chłopcy zazwyczaj lubili ćwiczenia czy gry. Ale w wieku dorosłym to płci pięknej łatwiej zmotywować się do ćwiczeń i to z aktywnościami fizycznymi związana jest nasza rada. Zatem ćwiczcie, biegajcie czy uprawiajcie nordic walking. Naszym zdaniem szczególnie warto jeździć na rowerze, bo szybko można schudnąć, ale i wyrobić sobie sylwetkę, a więc skóra na pewno będzie bardziej jędrna, ale i opóźni się proces starzenia. Oczywiście przy tej aktywności bardzo duże znaczenie ma jednoślad. Doskonałym wyborem będzie rower Romet, to gwarancja zadowolenia, wszak modele od tego producenta mają nie tylko świetne parametry techniczne, ale także są bardzo tanie.

Regularność ma znaczenie

Oczywiście nie wystarczy tylko krótka dieta czy jedna wycieczka rowerowa, aby efekty były widoczne i co ważne nie prowokowały efektu jojo. Trzeba postawić na regularność, a dokładnie zmienić styl swojego życia nawet o 180 stopni. Zatem nie można przejść tylko na dietę, lecz trzeba zmienić styl odżywiania. Słowem kluczem jest regularność, tylko dzięki niej osiągniecie to co chcecie i świetnie się poczujecie we własnej skórze. Do tego koniecznie wyeliminujcie z Waszego słownika słowa „nie chce mi się”. Zamiast spędzać czas oglądając seriale, wyjdźcie pobiegać, spotkajcie się ze znajomymi i idźcie potańczyć czy wybierzcie się na zumbę bądź też na spacer.

Proste nawyki, które są skuteczne

Czasami trzeba zrezygnować z pewnych przyzwyczajeń i wyćwiczyć zdrowe nawyki. Owszem nie będzie łatwo i czasami każdego z Was może dopaść zwątpienie, ale nie należy się tym przejmować, lecz trzeba iść do przodu. A skoro o pójściu mowa, to zamiast wszędzie dojeżdżać samochodem, lepiej chodzić piechotą. Zamiast windy warto wybierać schody. Do tego zamiast zamawiać pizzę, lepiej przygotować wcześniej lunch boxa. Pamiętajcie też, aby codziennie znaleźć choć chwilę dla siebie, podczas której będziecie mogli się zrelaksować i zrobić coś od siebie, ale dla siebie, choćby w tym czasie zażyjecie kąpieli w olejku czy wypijecie filiżankę zielonej herbaty, słuchając przy tym audiobooka.

Prawidłowa waga wpływa nie tylko na to jak się czujecie we własnym ciele czy jak się prezentujecie, ale przede wszystkim jest ważna, bo wpływa na Wasze zdrowie.  I o tym przede wszystkim trzeba pamiętać.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.