Artykuł sponsorowany

Pluskwa domowa jest pasożytem, który żywi się głównie krwią ludzi i innych nieowłosionych zwierząt. Niestety jej pozbycie się jest trudne i często wykonanie tego samodzielnie jest bardzo trudne. Pluskwy domowe mogą przetrwać kilka miesięcy bez jedzenia. Chowają się w szczelinach i innych zakamarkach, zgięciach materaców, ale też tapicerce czy pleckach mebli. Dziś podpowiemy, jak skutecznie zwalczyć pluskwy domowe?!

Co zabija jaja pluskwy?

W szczególności pozbywanie się jaj pluskwy domowej jest bardzo czasochłonne. Przede wszystkim na początek trzeba wykonać pełną lustrację pomieszczeń, aby zlokalizować ich skupiska.

Jaj pluskiew domowych można pozbyć się pryskając je odpowiednim środkiem typu 'no pest’. Środek ten zawiera dwie substancje czynne. Należą do nich min. geraniol oraz cypermetrynę. Produkt rozpyla się na powierzchnie w których zwykle występują pluskwy domowe.

Jaja pluskiew likwiduje się też wysoką temperaturą, powyżej 60 stopni C. W miejscach, gdzie nie można użyć środka owadobójczego należy zastosować steamer bądź parownicę. Dobrze sprawdza się też myjka parowa na pluskwy, dzięki której można usunąć jaja z materacy. Takie urządzenia działają za pomocą pary wodnej w temperaturze 105 stopni Celsjusza dzięki czemu mamy 100% pewność zneutralizowania tych znalezionych kokonów. Myjka parowa wykorzystuje ciśnienie wynoszące ponad 3,2 bar dzięki czemu dociera w najgłębsze szczeliny.

Jeżeli chodzi o materiały, a więc ubrania, pościel, dywaniki czy zasłony, to należy je wyprać stosując przy tym możliwie najwyższą temperaturę, min 50 stopni Celsjusza. Rzecz jasna bywa to problematyczne, gdyż wiele materiałów można prać w temperaturze tylko 30 czy 40 stopni Celsjusza, co nie zabije pluskiew domowych ani ich jaj.

Jak pozbyć się pluskiew z łóżka?

Jak już wspominaliśmy pluskwy żerują nocą. Często chowają się w zakamarkach łóżka, pod materacem czy też w pościeli oraz kołdrze i przez to ich pozbycie się staję się bardzo trudne.

Zasadniczo nie można tutaj zastosować żadnych środków owadobójczych bez odpowiedniej wiedzy specjalistycznej, gdyż często brak wiedzy ich stosowania straje się bardzo szkodliwe także dla człowieka czy zwierząt domowych.

Najlepiej więc wyprać pościel, a materac oczyścić myjką parową, a potem zastosować dodatkowo steamer. Do walki z pluskwami domowymi można również użyć żelazka.

Pamiętajcie, że pozbycie się pluskiew z materaca już jest dość problematyczne i samo użycie np. mięty, kurkumy czy goździków nie usunie problemu zapluskwienia. Pluskwy domowe z pewnością przeniosą się w inne miejsce np. za ramę obrazu, plakaty, półki czy pod parapet. Zatem materac można wyczyścić streamerem lub żelazkiem. Problemem jest też usunięcie pluskiew z ramy łóżka. Najlepiej w tym przypadku zastosować parownicę bądź też środek owadobójczy, pamiętając jednak, że może on uszkodzić strukturę materiału lub zaszkodzić waszemu zdrowiu jeśli robicie to bez specjalistycznej wiedzy.

Profesjonalne metody usuwania pluskiew

Jak widzicie usuwanie pluskiew na własną rękę nie jest tak łatwe, a nawet nieskuteczne, dlatego zdecydowanie lepiej postawić na usługi profesjonalistów i dzięki temu zaoszczędzić czas oraz pieniądze na ogólnodostępne środki i metody.

Ze względu na wysoką odporność pluskiew domowych warto poznać profesjonalne metody usuwania pluskiew, odpluskwiania. Coraz częściej pluskwy są odporne na ogólnodostępne środki owadobójcze, ze względu na ich małe stężenia i brak wiedzy nt. ich stosowania.

Z naszych informacji wyniki, iż warto spróbować metody zamgławianie ULV wraz z zintegrowanymi metodami IPM, które są skuteczne w zwalczaniu pluskwy domowej dzięki zastosowaniu kilku metod i nawet do 6 substancji czynnych na każdy zabieg. Konieczne jest przeprowadzenie dwukrotnej dezynsekcji (odpluskwiania) z zastosowaniem innych środków z grupy pyretroidów przy każdym z zabiegów odpluskwiania.

Wybierając usługi profesjonalnej firmy DDD, macie pewność, że deratyzatorzy znajdą najlepszą metodę usuwania pluskiew względem zaawansowania problemu w waszym mieszkaniu, należy to ocenić indywidualnie. Dzięki temu można uniknąć bolesnych ugryzień pluskiew domowych. Jeżeli chodzi o domowe sposoby zwalczania pluskiew mogą one zmniejszyć ich liczbę, ale  nie wyeliminują ich całkowicie, stąd warto postawić na profesjonalne metody odpluskwiania.

Szczerze możemy Wam polecić firmę PRUSATOR, która w ramach swoich usług oferuje zwalczanie pluskiew Warszawa. Dysponuje doświadczonym personelem DDD (ponad 22 lata), profesjonalnym sprzętem do dezynsekcji, ale również środkami, które dobierane są pod kątem danego problemu oraz jego natężenia i bezpieczeństwa mieszkańców. Wybierając doświadczoną firmę DDD macie pewność, że specjaliści szybko zlokalizują kryjówki pluskiew i szybko je wyeliminują. Jeśli problem występuje w innych miejscowościach niż Warszawa, na stronie ww. firmy znajdą Państwo ranking firm DDD z innych miast, na dole w stopce strony lub zakładce 'Porady.