Urządzając łazienkę i szukając do niej elementów wykończenia, a także dodatków do jej wystroju, zwracamy uwagę na to, aby rzeczy, które się w niej znajdą były zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Miejsce, w którym przede wszystkim dbamy o swoją higienę, powinno być wyposażone w rzeczy, które łatwo jest wyczyścić i zdezynfekować. Mimo że w łazience dominuje praktyczność, to takie elementy jak dywaniki łazienkowe są w niej niezbędne. Pełnią kilka istotnych funkcji, dlatego powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu, w którym się kąpiemy.

Po co są nam potrzebne chodniczki do łazienki?

Dywanik łazienkowy to nie tylko dodatek dekoracyjny dopełniające charakter wnętrza. Elementy takie jak turkusowe dywaniki łazienkowe potrafią co prawda ożywić każde, nawet najbardziej monochromatyczną przestrzeń, ale ich funkcja praktyczna jest równie istotna. Ułożone w pobliżu wanny, czy prysznica izolują od chłodnej podłogi i działają na takiej zasadzie jak maty antypoślizgowe. Są więc istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo i chroniącym przed upadkiem podczas wychodzenia po kąpieli.

Wybór odpowiednich dywaników łazienkowych powinien być zatem dostosowany do wymiarów łazienki i znajdujących się w niej sprzętów. Materiałowy chodnik może znaleźć się obok kabiny prysznicowej, w pobliżu wanny, ale swoją funkcję będzie też spełniał ułożony tam, gdzie zamontowana jest umywalka oraz sedes. Są to strefy narażone na kontakt z wodą, stąd też może być na nich niebezpiecznie ślisko. Dobre dywaniki łazienkowe powinny być odpowiednio grube, aby zapewniał właściwą izolację od podłogi, przyjemnie puszyste dla nagich stóp oraz łatwy w czyszczeniu, czyli nadające się do prania w pralce.

Idealny dywanik łazienkowy – jak go wybrać?

Funkcjonalność to jedno, ale sam wygląd chodnika do łazienki jest równie istotny. Na to, jaki efekt uzyskamy we wnętrzu ma również wpływ kształt dywanika, to z czego został dywanik wykonany oraz jego kolorystyka, która będzie miała wpływ na ostateczny wystrój łazienki. Antypoślizgowy spód jest raczej standardem we wszystkich dostępnych modelach, ale dobrze jest też sprawdzić dokładnie przyczepność i dopasować ją do rodzaju płytek, jakie posiadamy. Modna glazura na wysoki połysk będzie najbardziej gładka, a tym samym mniej przyczepna. Tym samym antypoślizgowy dywanik będzie na niej szczególnie istotny.

Pod względem kształtu prostokątny dywanik łazienkowy będzie pasował do klasycznego lub minimalistycznego wystroju łazienki. Przyjemny w dotyku i okrągły sprawdzi się w przestrzeniach w stylu marokańskim lub boho. Wybór kolorystyczny jest równie szeroki. Począwszy od klasyczny i jednocześnie bezpiecznych bieli, czerni i szarości, poprzez mocne barwy takie jak niebieskie dywaniki łazienkowe aż do propozycji w intrygujące wzory. Wybór pod kątem stylistycznym takim jak kolor dywanika zmiana tego elementu to jeden z najprostszych sposobów, aby odmień wygląd wnętrza. Jeśli zatem nieco znudziło się nam wykończenie tego pomieszczenia, zmiana dodatków pozwoli je odświeżyć.

Przegląd dywaników łazienkowych

Dywanik łazienkowy to nie tylko mata antypoślizgowa do naszej łazienki. Chodnik z miękkim włosiem sprawi, że korzystanie z niej będzie jeszcze przyjemniejsze. Postawienie nogi na podłodze po wyjściu spod prysznica na czymś materiałowym, jak chodnik łazienkowy jest zwyczajnie dużo bardziej komfortowe niż bez tego elementu. Stąd w sklepach z akcesoriami i dodatkami znajdziemy szeroki wybór łazienkowych tekstyliów. Dobry dywanik łazienkowy jest niedrogim, ale bardzo funkcjonalnym dodatkiem, w który warto się zaopatrzyć. Turkusowe dywaniki łazienkowe potrafią kompletnie odmienić klimat.

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here