youtube.com

Marek Jakubiak z Kukiz’15 był gościem radiowej Trójki. Polityk komentował m.in. sytuację przedsiębiorców w Polsce.

Do gospodarki dopisują się wszyscy. A gospodarka to przede wszystkim osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, spółki… To ludzie, którzy codziennie szarpią się z gmatwaniną przepisów. Dziś w przedsiębiorstwach jest nowa „moda”, że zanim coś się zrobi należy zapytać Urzędu Skarbowego w formie interpretacji, żeby później kłopotu nie było. W tym przypadku powołano specjalne centra, które odpowiadają, ale z tego zrobił się już biznes, Skarb Państwa ma z tego dochody – powiedział Jakubiak.

Zdaniem polityka, w kraju sytuacja przedsiębiorców w żadnej mierze nie zmienia się na lepsze.

Ale co dla nas przedsiębiorców, się zmienia? Nic! Cieszę się z dobrego humoru rządzących, że Moody’s pokazuje, że przepływy finansowe w Polsce się zwiększają, że PKB rośnie, ale porozmawiajmy o Produkcie Narodowym Brutto – uważa.

Wskaźnik PKB dotyczy przychodów ze wszystkich w Polsce działających przedsiębiorstw, wskaźnik PNB tymczasem obejmuje jedynie polskie przedsiębiorstwa. W przypadku drugiego wskaźnika, Polska powodów do zadowolenia nie ma.

Tam już takiego szczęścia nie ma, więc z czego się cieszyć?! Że inni zarabiają u nas?! Apeluję do rządzących – pomyślcie o skomplikowanym systemie gospodarczym, o nieznośnym prawie gospodarczym, o ustawie VAT-owskiej, którą się już w kilogramach liczy. Proszę, by podejść do nas jako do cudotwórców, a nie przedsiębiorców – dodał Jakubiak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.