youtube.com

W Poranku Radia Wnet gościł poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak, który, jak to sam określił, był lekko „nabuzowany” po wysłuchaniu jednego z urzędników Komisji Europejskiej, który wzywał państwa członkowskie do solidarności w kwestii uchodźców.

Poseł Kukiz’15 nie zgadza się na to, by Komisja Europejska żądała solidarności wobec przyjmowania uchodźców, podczas gdy w innych kwestiach wobec Polski nie postępuje solidarnie ani sprawiedliwie.

„Jeżeli solidarność ma polegać na tym, że mamy mieć ciągle jakieś obowiązki, związane z fanaberiami Angeli Merkel czy jakichś innych przywódców europejskich, (…) to ja takiej współpracy z Europą nie chcę” – mówi Jakubiak.

Dowodził, że kiedy Polsce pożycza się pieniądze, musi swoje zobowiązania spłacać co do ostatniego euro, a w stosunku do państw takich jak Niemcy czy Francja, Europejski Bank Centralny stosuje inne standardy i im zobowiązania umarza, albo dotuje „swoje przedsiębiorstwa w sposób karygodny, pozostawiając handel polski bez konkurencyjności” – przekonywał Jakubiak.

Poseł przypomniał również, że jesteśmy jedynym krajem, który nie uzyskał reparacji wojennych od Niemiec. “Jak długo będziemy to tolerować? Przecież mówimy o 2 bilionach euro” – pyta.

źródło: wnet.fm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.