Warszawski urząd miasta pomimo protestów mieszkańców w ciągu 7 dni wydał pozwolenie na budowę meczetu na Reducie Ordona. Interwencję w tej sprawie obiecał poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.

Kontrowersje wokół budowy meczetu w Warszawie pojawiły się wówczas, gdy w 2011 roku prace archeologiczne potwierdziły, że na miejscu budowy znajdowała się opisana przez Adama Mickiewicza Reduta Ordona.

Meczet, który sfinansowany został przez Ligę Muzułmańską oraz sponsorów z Zatoki Perskiej, stanął w 2015 roku na warszawskiej Ochocie, pomimo licznych protestów.

Sprawę pozwolenia na budowę meczetu skrytykował Marek Jakubiak z Kukiz’15. „Arogancja nieprawdopodobna. (…) Będziemy tutaj walczyli. Sam osobiście zainteresuję się tym tematem” – zapewnił poseł.

Jakubiak przy okazji odniósł się do kwestii przyjmowania tzw. uchodźców. „Rozumiem, że Polska w swej wielokulturowości przez setki lat chroniła Tatarów, Turków i inne nacje, i dawała sobie z tym radę, ale oni chcieli być Polakami. Tutaj mamy problem, że ci, którzy są w Niemczech, sprowadzani przez Angelę Merkel, nie chcą być Niemcami” – ocenił.