Warszawski urząd miasta pomimo protestów mieszkańców w ciągu 7 dni wydał pozwolenie na budowę meczetu na Reducie Ordona. Interwencję w tej sprawie obiecał poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.

Kontrowersje wokół budowy meczetu w Warszawie pojawiły się wówczas, gdy w 2011 roku prace archeologiczne potwierdziły, że na miejscu budowy znajdowała się opisana przez Adama Mickiewicza Reduta Ordona.

Meczet, który sfinansowany został przez Ligę Muzułmańską oraz sponsorów z Zatoki Perskiej, stanął w 2015 roku na warszawskiej Ochocie, pomimo licznych protestów.

Sprawę pozwolenia na budowę meczetu skrytykował Marek Jakubiak z Kukiz’15. „Arogancja nieprawdopodobna. (…) Będziemy tutaj walczyli. Sam osobiście zainteresuję się tym tematem” – zapewnił poseł.

Jakubiak przy okazji odniósł się do kwestii przyjmowania tzw. uchodźców. „Rozumiem, że Polska w swej wielokulturowości przez setki lat chroniła Tatarów, Turków i inne nacje, i dawała sobie z tym radę, ale oni chcieli być Polakami. Tutaj mamy problem, że ci, którzy są w Niemczech, sprowadzani przez Angelę Merkel, nie chcą być Niemcami” – ocenił.

7 KOMENTARZE

  1. A nowa władzuchna już skreśliła Redutę Ordona, czyli Dzieło 54 z listy zabytków! Brawo dobra zmiana, za pan brat z HGW i resztą tej swołoczy! Kiedy wreszcie się Polacy obudzą???

  2. Powołać formacje ochotniczej straży obywatelskiej która nie dopuści do jakiegokolwiek rozpoczęcia prac budowlanych. Poza tym pełna mobilizacja mieszkańców stolicy i nie tylko. Jak przybędzie tam kilkadziesiąt tysięcy ludzi w ramach protestu przeciwko budowie tego meczetu to peowskie władze odpuszczą. Konieczna jest tylko bierna postawa policji, która nie będzie przeszkadzać demonstrującym obywatelom.

  3. Na Kresy pl. jest filmik jak młody muslim spaceruje po ulicach Brukseli głośno wrzeszcząc-Niech Allah wymorduje wszystkich przeklętych chrześcijan!!!Takim „wspanialymi ” gośćmi chciano uraczyć Polskę i Polaków!

  4. Zdrajcy i Judasze rządzą Warszawą ! Zakładam się, że wzięli pokaźne sumy za pozwolenie na budowę. Gdzie jest prokuratura ?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.