Jan Rulewski / foto: Adam Nurkiewicz; wikipedia/commons/
Jan Rulewski / foto: Adam Nurkiewicz; wikipedia/commons/

Senator Platformy Obywatelskiej zadeklarował chęć do współpracy z prezydentem-elektem oraz podkreślał, że „jest wielkim osiągnięciem” fakt, że Andrzej Duda został prezydentem w tak młodym wieku.

– Chcę przeprosić widzów Telewizji Republika za to, że dokonywałem złych ocen. Mylnie twierdziłem, że wygra Bronisław Komorowski, myliłem się też w ocenie wystąpienia programowego prezydenta Dudy – powiedział w TV Republika senator PO Jan Rulewski.

Według polityka PO nie sprawdziło się przekonanie, że wybory można wygrać tylko dzięki przychylności mediów głównego nurtu. Stwierdził również, że objazd Polski przyniósł oczekiwany efekt.

– Panowało w mainstreamowych mediach takie przekonanie, że wybory można wygrać, ustawiając rozmowy polityczne i zamawiając sondaże – mówił. – Prezydenta zgubiło przekonanie, że można do ludzi mówić z jakiegoś miejsca z Warszawy – dodał

Jan Rulewski to były działacz opozycji antykomunistycznej. W latach 1991-2001 był posłem na Sejm z ramienia- najpierw z listy związkowej, a następnie Unii Demokratycznej i Unii Wolności. W Senacie zasiada od 2007 r.
Za swe zasługi 28 sierpnia 2006 został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

M. Bielecki, tvrepublika.pl