Jan Rulewski / foto: Adam Nurkiewicz; wikipedia/commons/
Jan Rulewski / foto: Adam Nurkiewicz; wikipedia/commons/
Jan Rulewski / foto: Adam Nurkiewicz; wikipedia/commons/

Senator Platformy Obywatelskiej zadeklarował chęć do współpracy z prezydentem-elektem oraz podkreślał, że „jest wielkim osiągnięciem” fakt, że Andrzej Duda został prezydentem w tak młodym wieku.

– Chcę przeprosić widzów Telewizji Republika za to, że dokonywałem złych ocen. Mylnie twierdziłem, że wygra Bronisław Komorowski, myliłem się też w ocenie wystąpienia programowego prezydenta Dudy – powiedział w TV Republika senator PO Jan Rulewski.

Według polityka PO nie sprawdziło się przekonanie, że wybory można wygrać tylko dzięki przychylności mediów głównego nurtu. Stwierdził również, że objazd Polski przyniósł oczekiwany efekt.

– Panowało w mainstreamowych mediach takie przekonanie, że wybory można wygrać, ustawiając rozmowy polityczne i zamawiając sondaże – mówił. – Prezydenta zgubiło przekonanie, że można do ludzi mówić z jakiegoś miejsca z Warszawy – dodał

Jan Rulewski to były działacz opozycji antykomunistycznej. W latach 1991-2001 był posłem na Sejm z ramienia- najpierw z listy związkowej, a następnie Unii Demokratycznej i Unii Wolności. W Senacie zasiada od 2007 r.
Za swe zasługi 28 sierpnia 2006 został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

M. Bielecki, tvrepublika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.