Jarosław Gowin / foto: Flickr.com Piotr Drabik

Mechanizm rozlokowania uchodźców nie do zaakceptowania – mówił wicepremier Jarosław Gowin na antenie Programu I Polskiego Radia. Według niego rozwiązanie problemu imigracji polega na zlikwidowaniu jego źródła, czyli zaprowadzeniu pokoju na Bliskim Wschodzie.

Gowin był pytany na antenie radia o wypowiedź komisarza UE ds. migracji Dimitrisa Awramopulosa, który w poniedziałek powiedział, że do września kraje UE powinny przejąć w ramach programu relokacji przynajmniej 26 tysięcy uchodźców. Czy Polska powinna przyjąć uchodźców zgodnie z unijnym mechanizmem relokacji?

„Nasz rząd od początku mówił, że mechanizm rozlokowania uchodźców (…) w Europie jest nie do zaakceptowania” – powiedział Gowin. Jak ocenił, Polska jest najbezpieczniejszym krajem Europy, co jest wielką wartością.

Pytany, czy partnerzy europejscy mogą zostawić Grecję „samą sobie” z problemem uchodźców, Gowin podkreślił, że rozwiązanie problemu imigracji nie polega na rozlokowaniu coraz liczniejszych rzesz imigrantów z krajów islamskich w różnych krajach Europy. Zdaniem wicepremiera, rozwiązania problemu imigracji polega na zaprowadzeniu pokoju na Bliskim Wschodzie.

„Grupa Wyszehradzka, jak również Polska, nigdy nie zgodzą się na szantaż ws. uchodźców; dotychczasowa polityka migracyjna nie zdała egzaminu” – podkreśliła we wtorek premier Beata Szydło po spotkaniu szefów rządów V4 w Warszawie.

PAP / NDIE.PL

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.