grafika o treści news

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych. Utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa – przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS, dotyczący zwiększenia ochrony stworzeń. “Piątka dla zwierząt” miała zostać złożona w Sejmie w tamtym tygodniu.

Zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe?

„Zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe” – tak na informację o „piątce dla zwierząt Kaczyńskiego” zareagowali działacze organizacji zajmujących się ochroną inwentarza żywego. Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej zapowiedział złożenie w ubiegłym tygodniu projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Proponowane przez prezesa PiS rozwiązania: przede wszystkim zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Ustawa przewiduje także ograniczenie uboju rytualnego do rzeczywistych potrzeb członków gmin wyznaniowych mieszkających w Polsce. Do tego zakaz wykorzystywania ich w celach rozrywkowych i widowiskowych, trzymania ich na łańcuchach, wreszcie prowadzenia tzw. komercyjnych schronisk.

Burzliwa debata w Sejmie

Złożony w Sejmie przez Jarosława Kaczyńskiego projekt ustawy jest od samego początku szeroko i głośno komentowany przez opozycję. Część opowiada się za słusznością za ustawy, podczas gdy druga część kategorycznie ją krytykuje. Częstym, jak i jedynym argumentem krytyków jest to, iż twierdzą, że zakazanie hodowli zwierząt futerkowych będzie miało duży wpływ na gospodarkę Polski. Jest to nieprawdziwa informacja, bowiem hodowla nie stanowi nawet 0.5% gospodarki naszego kraju. Prezes partii rządzącej stale przekonuje, że zwierzęta zasługują na humanitarne oraz godne traktowanie, czego gwarantem jest ten projekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.