Nieoficjalne źródła głoszą, że Annę Zalewską, obecną minister edukacji, prawdopodobnie zastąpi Jarosław Zieliński.  Te i inne zmiany mają ścisły związek z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w maju.

Rząd Mateusza Morawieckiego może zostać w znacznym stopniu zmieniony na skutek mandatów do Brukseli. Jak wiemy, z doniesień RMF FM, na listach PiS może pojawić się nawet około 20 nazwisk, będących członkami rządu premiera. Może to wiązać się koniecznością rekonstrukcji rządu. Obecna minister edukacji zalicza się do grona osób chcących odejść do Brukseli. Jarosław Zieliński, obecny minister spraw wewnętrznych, któremu podlegają służby mundurowe i policja, miałby wówczas zająć stanowisko Anny Zalewskiej. Nie będzie to jego debiut, jeśli chodzi o sprawy edukacji. W latach 90. był kuratorem Oświaty w Suwałkach, natomiast w 2005-2006 r. pełnił funkcję wiceministra  edukacji.

Pojawiają się również przesłanki o zniesieniu stanowiska wicepremiera ds. społecznych, które aktualnie obejmuje Beata Szydło.

O wszelkich zmianach decydować ostatecznie będzie decydować premier Mateusz Morawiecki wraz z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.